Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

sarı prensesler hakkında yardımmm

slm ark.lar sarı prenseslerimin biri düz sarı, diğerinin karnında we ağız kısmında kararmalar war, nedenini bilmiyorum ama kararan erkek olabilir we yawru yapmaya hazır olabilir diye duydum. yardımcı olursanız sewinirim..

img

lonewolf_35

17 yıl 2 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar, Oncelikle sari prensesler gercekten benim favori chiclitlerimdendir. Gorunusleri kadar davranislarini da cok severim, sanirim bu konuda hemfikiriz :) Evet, bahsettigin yerlerde olusan siyahlik baligin erkek oldugunu gosterir. Duz sari olan disidir. Ancak mutlaka yavru yapmaya hazir anlamina gelmez bu ozellikler. Normalde de erkek siyahtir. Ancak yavru doneminde kur icin erkegin siyah olan yerleri cok daha siyah olur, iyice belirgin hale gelir. Ama dedigim gibi, kur doneminde olmasa da erkek normalde de siyahtir. Erkegin ve disinin davranislarini izle derim. En guzel cozum bu. Erkek disinin onunde dansedercesine hareketler yapip, kuyruguyle disinin yuzune su atarcasina hareketler yapiyorsa en azindan erkek kur yapiyordur. Disinin cevabina gore (yine hareketlerinden anlarsin, bilemiyorum tecrubeni tabi ama) dollenme olur ya da olmaz.

img

seamansoul

19 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

seamansoul cevabın için çok tşk ederm, görüşmk üzere..

img

lonewolf_35

17 yıl 2 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ