Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

sarı prensesin ağzı balon

slm arkadaşlar, sarı prensesimin yaklaşık 10 gündüe ağzı şiş. sanırım yavruları var. onun için ona özel akvaryum yaptım kayalık dekorlu süper oldu. tekbaşına ayırdım. umarım iyi yapmışımdır. yavruları tekbaşına kusabilir mi? ve kustuktan sonra anne yavrularıyla biraz kalsa yavrulara zarar verirmi. yardımcı olun lütfen napayım ?

img

ozkandeniz

18 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yavruların annele beraber durmalarında herhangi bir yarar yok .Çünkü prensesler yavrularını ortamı güvenli hissettiklerinde ağızlarından salarlar ve kakadu discus gibi yavrularına bakmazlar.Bunun içindirki yavruların hepsini saldığını tespit ettiğinizde anneyi anatanka atabilirsiniz.Aslında benim kanaatimce ana tankınız kalabalıksa anneyi hemen anatanka bırakmamanız.Çünkü anne enaz 18 günü ağzında yavrularla beraber geçirdiği için zayıf düşmüştür.Başka bir tankınız varsa burada biraz protein yüklemesi ve iyi bakım yaptıktan sonra ana tanka bırkmanız daha iyi olacaktır.Annenin yavruları salması için artemia verebilirsiniz.Artemiayı gören dişi yavruları daha rahat bırakacaktır.İlerki zamanlarda dişiyi bukadar yormamak için kusturma yöntemini deneyebilirsiniz.

img

fma55

19 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Balığın ve sizin ilk yavru deneyiminiz olacaksa, balığın yavrularını kendi kendine bırakmasını bekleyin.Diğer akvaryuma alırken balık çırpındıysa yumurtaların bir kısmını yutmuş olabil ir.Ortalama 22. gün balık yavruları teker teker bırakacaktır.Umarım yeni yaptığınız tanktaki suyu anatanktan almışsınızdır.Yavrular ilk çıktığında keseli olacaklardır.Keseleri kaybolduktan sonra artemia verebilirsiniz.Anne balığa ise Tetra-bits gibi protein ağırlıklı yem vermeniz yaralı olacaktır.Hayırlı olsun, sağlıklı bir şekilde büyümeniz dileğiyle... Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ