Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

en uygun yılan hangisi?

merhaba arkadaşlar ben evde yılan beslemeyi düşünüyorum ancak cinsine karar veremedim.sizce en uygun yılan hangisi?ve birde yılan besleme konusundaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

img

flatcoated

17 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm dostum yılan konusunda nasıl yılan beslemek istediğine bağlı yerli tür istersen doğadan toplama oldukları için evcil hayata alışamayarak ölüyorlar ve beslenmesi zaten yasak geriye piton,boa, süt yılanları mısır yılanları kalıyor. pitonlarda bir tür hariç ve boalarda çabuk büyüdükleri için bakımları zor oluyor pitonlarda büyümeyen tür olarak ball pythonlar var 20 yılda 180 cm civarında büyüme oluyor green python da 250cm geçmiyor türkiyede ise albino, burma,türü pythonlar daha çok besleniyor.bunlarda 3,4 hatta 5 metre bylara ulaşıyor süt yılanı mısır yılanı ve gardner yılanları diğer bakılan yılanlar boalar ve pitonlar canlı yem yerler beyaz fare hamster,tavşan kertenkele ufak kuş türleri verilen bazı canlı yemlerdir ayrıntılı bilgi iistersen msn :[email protected] dan sana yardımcı olmaya çalışırım saygılarımla.....

img

gvr1923

19 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ