Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Çatal burunlu golden

Öncelik ile tüm hayvan severlere selamlar. Bizim 3 yaşna henüz girmiş bir golden retriever cinsi ev arkadaşımız var.Şükürler olsunki sağlık probleminden yada yaşadığımız bir sorundan dolayı sizlere danışmak durumunda kalmadım.Ancak sizlere sormak istediğim başka bir şey olacak.Belki aramızda bu konuda fikri olan birileri vardır. Badem , yani biraz önce bahsettiğim dostumuzun :) burnu çatal burun .Bugüne kadar başka goldenlarda bu duruma hiç raslamadım.Geçen sene izmirde pet fuarında yapılan Goldenlar arası güzellik yarışmasında jüri kendisini dişiler arasında 2. seçtiğinde yabancı uyruklu jürilerede sorduğumuzda genetik olduğunu cinsin bozuk olması ile alakalı bir durum olmadığını söylediler.Bu güne kadar sorduğum bir çok veterinerde aynı cevabı verdi.Zaten gerek fiziki , gerekse de davranısal olarak goldenların bütün özelliğini taşıyan bir köpek . İçinizden belki izmirde ikamet edenleriniz bilirler.Hatay inönü caddesinde Badem Evcil Hyavan Dükkanı vardır. Tibaş sitesinin altında.Sahibi eşim .Zaten adınıda Badem olarak özellik ile koyduk.Bu arada dikkatinizi çekerim pet shop değil , evcil hayvan dükkanı :).Biz dükkanı devir aldığımızda orada kalıyordu Badem.Eski sahibi bakacak yeri olmadığı için bize Bademide bıraktığında bizde severek sahiplendik kendisini.Artık evimizin vazgeçilmez bireylerinden biri olan Bademin ne annnesini gördük nede babasını.İstsnbuldan geldiğini bildiğimiz bademin kardeşleride bildiğimiz kadarı ile İzmirde değiller.Anlatmak istediğim onun anne yada babasının yada kardeşlerinin bu özelliği taşıyıp taşımadıklarınıda bilmiyoruz. Bu özellliği taşımasının nedenini bilen varsa bunun ile ilgili bilgilerini paylaşırsa çok seviniriz. Saygılarımla....

img

goldenbadem

17 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA ÜZGÜNÜM BU KONUDA Bİ FİKRİM YOK AMA BADEM GERÇEKTEN ÇOK TATLI EN AZ BENİM OĞLUM DOJO KADAR :)

img

zordostum

16 yıl 11 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ