Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

2tekirin yanına bir siyam yerleşmek isterse

Merhabalar , İki tane tekir kediye sahibim.8aylık ve kardeşler.Ayrıca kısırlar.İnanılamayacak gibi bir olay başıma geldi ve dün sokakta bir siyam buldum.mahalle sakinleri hemen etrafıma toplaştı ve bakacaksan al,dediler.Sahibi sokağa bırakıp gitmiş Almanya`ya mı ne...Ve ben de eve getirdim.Bugün aşılarını yaptırdım.Yaşını geçiktir siyam ve çok uslu.Yalnız tek bir sorun var.Henüz evimde yaşayan kedilerimizle anlaşamadı.Yani siyam çok durgun ve asil ; ama bizim kediler kendi yerlerini paylaşmak istemiyor gibiler.Dün daha saldırgandılar ama bugün biraz daha düzelmiş gibi.Ve çok korkuyorum birlikte yaşayamayacaklarından.Sizce hiç anlaşamama gibi bi durum söz konusu olabilir mi ? Düşünüyorum da evlerinde 40 tane veya daha fazla kedi besleyenler nasıl yapıyor bu işi? O yüzden diyorum kendi kendime"herhalde anlaşırlar bir süre sonra...." Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.. Saygılar

img

dilemma

17 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

siyam kediniz hayırlı olsun çok iyi yapmışsınız sokaktan alıp sahipenmekler.=) ilk günler mutlaka kavgalar olacaktır.muhtemelen tekirler yeni geleni kıskanıyorlardır.sizin yapmanız gereken hepsine eşit ilgi ve sevgi göstermeniz.aradaki kıskançlıkları engellemelisiniz.bu aralar üçünü yalnız bırakmayın.yaralanmalar olabilir.zamanl birbirlerine alışacaklarını düşünüyorum...

img

şilacık

19 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yaklaşık 10 gün oldu siyamın bizde oluşu.Ama halen kovalamacalar ve tıslamalar devam ediyor.Düşman gibiler.birbirlerinden uzak odalarda mı tutmalıyım? yoksa evin içinde hepsi dolaşsın ve kovalayıp dursunlar birbirlerini? Ne yapmalıyım?uzak tutarsam hiç alışamazlar gibi geliyor.ama birlikte oldukları sürece de kovalıyorlar birbirlerini.ama ben siyamı vermek istemiyorum.Çünkü gün geçtikçe ona da çok ısındım.Böyle bir olay başına gelmiş olan var mı daha önceden?

img

dilemma

17 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle bu güzel davranışınız için sizi tebrik ediyorum... bende dayanamayıp sokaktan 6 tane kediyi ev sahibi yaptım :) başlarda anlaşmazlıklar oluyor ama merak etmeyin zamanla kucak kucağa enstantaneler yakındır :)

img

ruvio

17 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ