Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

LEPİSTES HAKKIKDA YARDIM EDİN!!

Ben bir akvaryum istiyorum.Lepistes alıp üretim yapmak istiyorum.Ama akvaryum temizliği için vatoz ve çöpçü almak istiyorum.Lepistes yavrularına bir zararı olur mu?

EĞER VATOZ VEYA ÇÖPÇÜ ALIRSAM HANGİ BOYDAN ALIYIM VE TÜRDEN? VE HALA ÖNCEKİ SORUMA CEVAP BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Kimse cevap vermedi.Ben bir erkek ve bir dişi olmak üzere 2 lepistes aldım.Vatoz ve çöpçüde hala kararsızım.Akvaryumun suyu duru ve berrak değil.Vatoz veya çöpçü alsam bu kirlilik gider mi?

arkadasım çöpçü al ancak vatoz alma lepistes ile uyum sağlamayabilir bence canlı doğuran al lepistesin yanına kılıckuruk gibi... saygılar.([email protected] soruları olan irtibata gecsin.)

img

mye_1992

17 yıl 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler.Lepistesler ne kadar zaman aralıklarında doğurur?hamile olup olmadığını nerden anlarım?

Dostum Lepistes 28 Günde bir doğrur balığın hamile olduğunu şişmesinden ve anüsünün siyahlaşmasından anlarsın.Bence kılıç kuyruk koyma çünkü lepistesin yavrularını yerler.çöpçü ve vatoz al hiç bi sorun olmaz.

img

mankay

18 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar sürekli lepistesler yavruladıkları için lepistes grubu kurarken 1 erkeğe 3 dişi yapınız. eğer 1 e 1 d alırsanız sık doğum yapmaktan dişiniz ölebilir.bilgilerinize... saygılar.

img

mye_1992

17 yıl 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kılıçkuyruk lepistes yavrularınızı yiyebileceği gibi, anne ve baba balıklara da zarar verecektir.Yavruların saklanabilmesi için java moss gibi bitkiler kullanın.Çöpçü, plati gibi balıklarla tür çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ