Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları!

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aşağıda kalmış biraz daha güncel olsun:)

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biraz daha güncel kalmasında fayda var diyorum... ne dersiniz:))

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

haklısın beppo herzaman buraya yazı yazalım hep güncel kalsın

img

selim90

18 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YA ARKADASLAR BUNA NEDEN ÖLÜM FANUSLARI DİYORUZKİ?KAPLUŞLAR SEVMİYOMU BUNLARI

img

chıstına

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı ve filtre takamazsın yüzebileceği kadar su koyomazsın kaçma ihtimali yüksek dekor sıfır miniminnacık şey işte daha ne olsun ki..

img

hülya999

19 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha ne diyelim. bir işkenceden farksız. yaşamaz demiyoruz ama tesadüftür ya da kısa sürede hastalanıp ölecek diyoruz. kaplumbağa ölümlerinin %99''u bu ölüm fanusları yüzünden olur. çünkü suyu ısıtamazsın. filtre olmadığı için gerekli hijyen koşullarını sağlayamazsın. kaplumbağanın büyüyüp çıkıp düşme veya kaybolma ihtimali vardır vs. vs.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

yukarda olması gereken bir konu asla akvaryumcu bu işini görür gibi tavsiyelerine uyulmaması gerekn bir durum o kazanırkan hayvan acı çekemez

img

wicy

18 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben bu fanuslarin su kaplumbagalari icin kotu oldugunu bi kac gun once bu site sayesinde oorendim.. ve hemen ertesi gun kadikoye akvaryum alamaya gittim.. akvaryum satan adam kaplımbaganın akvaryuma ihtiyaci olmadigina beni ikna etmeye calisti.. ama tabii ben yine de aldim bi akvaryum seti..bu adamlar bu kadar mi bilgisiz ben annayamiorum.. hadi ben yeni ogrendim ama o herif hergun kaplumbaga satio cok enteresan...

img

hamham

18 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir su kaplumbağası için ısıtıcı akvaryum şart!!!

img

fısherman48

18 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ