Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 10.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlginç. Aslında demekki bizde ikiz üçüz bebeğimiz olduğunda bi yere bırakıp yaşayanı arasından seçebiliriz gibi geldi bu fikri duyunca. denemeye değer. Doğanın kuralı değil mi güçlüyü yaşatmak. Hem okul mokul masrafa da girmemiş oluruz.

img

yasdal

18 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dün bir kamlumbağa aldım. cam fanusun içine bir taş koyarak besleyebileceğimi söylediler. aynen öle yaptım. ne suyun sıcaklığını ne başka detayları bilmiodum.bugün de kaplumbağaların yaşam ortamı ile ilgili yazıları okudum. eyvah!!! hemen gidip bi akvaryum aldım ve de içine uygun bir taş. birde derece. elim kolum dolu eve geldiğimde zavallı kapluşum ne yemek yemiş nede kıpırdamış:(( hemen akvaryuma aldım. 30 derecede su doldurdum. şimdi mutlu görünüo. tek eksiği ısıtıcı.en kısa zamanda oda olcak.

img

dilannn

15 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Koyduğunuz 30 C su yaklaşık 15-20 dk da oda sıcaklığınıza geri dönmüştür. Bir an önce ısıtıcıyı tedarik ederseniz yaşama şansını arttırmış olursunuz. Yada arkadaşımızın dediği gibi bekleyedebilirsiniz. Şimdi ölür mölür boşuna masraf yapmayın.

img

yasdal

ÖZEL MESAJ

YASDAL AYNEN DEDİĞİN GİBİ OLDU. SU SOĞUDU. DURMADAN DERECEYE BAKMAKTAN YORULDUM. ISITICI ALCAM AMA AKVARYUM 37 EKRAN TV NİN YARISI KADAR. 100 VATTLIK ISITICILAR İÇİN 150 LİTRE SU İÇİN DİE BAHSEDİLİO. 3 LİTRE SU ANCAK VAR BENİM AKVARYUMDA. ISITICI OLURMUKİ. ÇOK BİLGİSİZİM BU KONUDA YA. DAHA ÇOK BAŞINIZI AĞRITICAM. AMA KAPLUŞUM MUTLU OLSUN İSTİYORUM.

img

dilannn

ÖZEL MESAJ

50 lik bi tane alabilirsin. Su seviyesini iyi ce yükselt. KAplumbağanın boyunun 4-5 katı olsun. (akvaryumdan açamayacağı kadar yükselt. Kuru bölg eiçin sitede bi çok örnek var. Yapabildiğin kadar yukarı yap kuru bölgeyi. Isıtıcı otomatik devreye girip çıkacaktır. Kolay gelsin .

img

yasdal

ÖZEL MESAJ

aynen yapıcam dediğini.harfi harfine. teşekkürler

img

dilannn

ÖZEL MESAJ

Gökhan 187517 numaralı mesajınla yine kopardın beni, biz neden düşünemedik bunu :) üç tane yapıp sağlıklı olanı büyütmek ha çok iyi yahu:)

img

deryailesezer

16 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba ben irem 13  yaşındayım 2 tane kaplunbağa aldım yaklaşık 2 vey 3 haftadır endeler sanırım şu adalı ölüm fanuslarında yaşıyorlar ve birinin bir gözü şiş ayrıca perdeli ne yapabilirim akvaryumum  var ama ısıtıcım yok herhangi bir besleyici vitaminde alamadım almalı mıyım ? Vitamin markası vb verebilir misiniz ? Gerçekten ihtiyacım olan bilgiler var yardımcı olur musunuz ??? mail

gunseli yazdı :
aramızda akvaryumcu olduğunu bile sanmıyorum ecelok:) gerçi vardır belki bikaç tane de ben bilmiyorum en azından. şöyle söyleyeyim: 1. kaplumbağanın rahatça yüzebilmesi lazım, hareketsizlik insanlarda bile bir sürü hastalığa sebep oluyor bunu mantığınla bulabilirsin. 2. kaplumbağan dışkısını ve idrarını bıraktığı suda yüzüyor ve onu içiyor, yemi de ona bırakıyorsun. dolayısıyla kaplumbağanın hastalık kapmaması için suyun filtrelenmesi lazım. 3. kaplumbağan(eğer seninki de kırmızı yanak ise, diğer türleri bilemem) sıcak iklim hayvanıdırlar, soğuk kanlılardır hareketleri ortam ısısına bağlı değişir. ciğerleri ve bağırsakları hassastır, üşütmemeleri gerekir, yani ısıtıcı lazım. eğer bunları o küçücük kabında sağlayabileceksen akvaryum almana tabi gerek yok. bu mesajı annen de okusun ne demek istediğimi anlayacaktır. ben üniversitedeyken kaplumbağa aldım ve yurt ortamına ve para sıkıntısına rağmen daha bu forumlardaki ölüm fanusu kısmını okumadan kaplarını değiştirdim. madem onları aldım vicdanımın rahat etmesi için sağlıklı yaşamalarını da sağlamalıyım diye düşünüyorum.

img

irem_arsava

10 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm benim kaplumbagam iki gundur bogazini sisiriyor ve aldim gunden beri hic yem yemedi ve şu pedshoplarda satilan fanusta duruyor napmaliyim

img

gozdes

9 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

snobgirl yazdı :
hepinize teşekkürler çünkü sayenizde kaplumbağam ölümden kurtuldu o fanusta kalsaYDI belki de ölürdü bende bu konuda bilgisizdim ama burayı okuyunca hemen aldım akwaryum şimdi cabbar coşkunum akwaryumunda mutlu
kusura bakmayın yukardaki metinle alakası yok ama çok acil durum kaplumbağamın ayağı yandığı için su topladı napmalıyım ?cryingcryingcrying

img

bebedeniz

8 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ