Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 4.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende ilk kaplumbağama kalacak bir yer satın almaya gittiğimde akvaryumcu bana o plastik kapları söyledi fiyat olarak çok cazip kullanışlı dedi beni biraz bu konuşarda bilgisiz gördü sanırım bayada isperledi ama ben onun plastik oluşuna taktım yani ilk defa alıyordum ama yinede bir canlı için camdan daha sağlıklı değildir dedim ve satıcının anlattığı onca artıya rağmen onu almadım. ne kadar iyi etmişim meğer ... :)))

img

dilayna

18 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar bazı akvaryumcular gerçekten ticaret yapacağım diye hayvanların ölümlerine yol açabiliyorlar.Bu ölüm fanusları Ankara''da kampanyayla satılıyor.Kaplumbağa+kabuk sertleştirici(iğrenç)+vitamin+yem+ölüm fanusu ve aksesuarları da dahil olmak üzere 27 YTL ye satılıyor.E haliyle insanlara cazip geldiği için ilk olarak bunu tercih ediyorlar çoğu doğrusunu bulamadan kapluşlarını kaybediyor ne yazıkki.Sonuçta ölüm fanusunun doğru olmadığını dürüst bir akvaryumcu söylemeli diye düşünüyorum.Tabii içinde hayvan sevgisi olarak bu işi yapıyorsa !

img

megryan

18 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güncel kalsın ve kapluşlar ölmesin!!!!

img

d_er87

18 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mesele adamların ölüm fanusu içinde satmaları değil, bunun yeterli olduğunu söylemesi. bir de cahillikleri.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

d_er87

18 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kesinlikle..güncel kkalsın bu yaa,benim zavallı kapluşumda bi baharı we yazı o fanusta geçirdi ama kış olunca tuhaflıklar hissetmeye başladım,elden ayaktan kesilmek denir ya aynen öle hiç sesi soluğu çıkmıyodu yazık,araştırmak için girdiğimde bu siteyi buldum we hemen gereken ne ise yaptm,şimdi çok mutlu sıcacık ve tertemiz yuvasında,daha iyisini yapmamız lazım yaa,ne hakkımız war onlara acı çektirmeye..

img

flux

18 yıl 5 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Esasında çoğu satıcı hatta bence tümü işin gerçeğini bal gibi biliyor ama sattıkları kaplumbağaların kısa süre içinde ölmesi işlerine geliyor.Bir daha satabilmek için.Tabi birde 5-10 milyona kaplumbağa almak isteyen kişiler eğer aslında çok daha fazla para harcamaları gerektiğini öğrenirse almaktan vazgeçebilir.satıcı için önemli olan ticaret.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu bahsettiğiniz akvaryumlar ne kadar

img

wildanimal93

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam wildanimal93,

Tek bir Su Kaplumbağası için tam donanımlı bir akvaryum 50-70YTL den başlıyor.Kaplumbağa sayın çoksa bu fiyat artar.Ayrıca senin yerin varsa ve göz zevkini ve kaplumbağanın rahatını düşünüyorsan daha büyük akvaryum yaptıracaksın yada alacaksın.Tabi masrafların artacak.Ayrıca masraf konusu sadece akvaryumla sınırlı değil..Kaplumbağalar her an masraf çıkarmaya hazırdır.Isıtıcı kırılır,filtre bozulur,lamba biter,yem çeşitleri artar,ilaç lazım olur vs.vs. Bunun için Kaplumbağa besleyen dostlarım bir bütçe hazırlamak zorunluluğunda.. Santa's Cookies

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

18 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bana karşı komşum tarafından bir kaplıuş alındı.Ancak şu a ölüm fanusunda yaşıyor.Onlar da yeni aldılar.Pek bilgimiz yok bu konuda ancak bilgi sahibi olmak için bu siteye girdim ve şok oldum kaplumbağam için alacağım şeyleri yazmıştım ancak bu fanuslara hiçbirinin takılamayacağını öğrenince üzüldüm.Fakat akvaryum fiyatları da çok pahalı ne yapacağımı bilemiyorum.Yardımcı olur musunuz?

img

vosvos

18 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ