Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ölüm Fanusları! - 8.sayfa

Arkadaşlar bundan sonra aşağıdaki fanusları ölüm fanusları olarak adlandıralım. Ne zaman bahsetsek bu şekilde söyleyelim.

ölüm fanusu

img

momo

19 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hayır yeni değilim . uzun süredir gelemediğim için şifremi unuttum ve yeni üyelik aldım . ayrıca iyi okursan sevinirm yazdıkalrımı . tartısma ortamı yaratamak için yazmadım ben , su an da benim kaplumbagalarım zatn akvaryumda ama önceliğinde neler yaptıgımı söyledim ve hayatta kalmalarının tesadüf olmadıgını iddia ediyorum . bu arada kimseyi hiçe saydıgım yok , kimseye bilgisiz dediğim yok , mümkünse beni tartısma ortamına cekme .

img

vosvosum

18 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kendin çoktan bitmiş bir yazıya saldırganlık olsun diye yazı yazmışsın. eğer burada sorunu olan, yardım isteyen insanlara bir faydan olmayacaksa bari yardım eden insanlara saygısızlık etme. senin iddia ettiğin durumu dünyadaki BÜTÜN kaplumbağaseverler reddetti, akıl ve mantık ve vicdan da reddetti. başka bir sitede benzer bir tartışmaya girdiğini gördüm, oradaki bir moderatör arkadaş gayet açıklayıcı bir cevap yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam...

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beppomomo Bey .. bana laf yetiştireceginize Ölüm Fanus larını Güncel tutun ... Saygılar..

img

vosvosum

18 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar lütfen ölüm fanusları kullanmayalım kullananları UYARALIM!

img

burak56

18 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güncel kalsın..Arkadaslar bir sorum olacak daha bugün 1 tane su kaplumbağası aldım.kaplumbağalar hakkında bilgim yoktu.akvaryumcu cam akvaryum tavsiye etti bende akvaryum aldım yanlız uzunluğu 38 cm kaplumbağamım büyüklüğü 3-4 cm civarı bu akvaryum yetermi yoksa daha büyüğünümü almak lazım birde ben adada gezdiriyorum bunun bir zararı olurmu? şimdiden teşekkürler

slm xonurx, öncelikle Referans Linkleri okumanı tavsiye ederim. bahsettiğin akvaryum oldukça küçük, kaplumbağaların iyi bir bakımla 20-25-30 cm`e kadar büyüyebilirler. ayrıca soruların olursa ayrı bir başlık aç ki, arada kaynamasın.

kolay gelsin. momo

kural şu: paranın alabileceği en büyük akvaryumu al!

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam kardeslerim; bu ölüm fanuslarına son verim!!!bugün bende kaplumbağamı kaybettim ölüm fanusu yüzünden ve ağlaya ağlaya cok kötü oldum...lütfen kaplumbağalarınıza geniş bir akvaryum alın...ben yapamadım siz yapın bari:(

bu siteyi daha bugün buldum.iyiki de denk gelmişim.benim kaplumbağalarım bu ölüm fanusunda 1.5senedir yaşamaya çalışıyor.şimdi de gözleri şişmiş,kıpkırmızı olmuş, açılmıyor.meğer sıcak bir ortam,rahat hareket edebileceği bir mekan gerekiyormuş.yeni öğrendim.biz akvaryum almak istedik ama almayın boşuboşuna dediler.burdaki yazıları okuyunca hiç de boşuna olmadığını anladım.gerçekten sağolun...

img

aydogdu8

17 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kaplumbağalarımı alalı fazla olmadı iki taneler ve bende kapluşlarımı fanusta besliyorum fakat ne gibi bir zararı olduğunu anlayamadım.Ben fanusumun bir köşesini taşlar koyarak kapattım bazen taşların üzerinede çıkıyorlar ve gayet mutlu görünüyorlar...

img

kapluşsever

17 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ölüm fanusu di,ye bişey wardır bilip bilmeden bişeyler yazmayın buraya