Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Yardim baliklarimi kaybediyorum...

Arkadaslar merhaba; Yaklasik bir senedir lepistes besliyorum ve 80 kadar baligim var. Bu gune kadar tek bir balik daha kaybetmedim ancak 3 gundur bir kac baligim oldu. Kalan baliklarin ise bir kisminin kuyruklari ve yuzgecleri kurumus. Bu konuda acilen yadimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler.

img

b_onur

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardes malesef balıkların cok fena hasta olmus ve mutlaka öleceklerdir. diğer balıklara bulasmaması için akvaryumu bastan asağıya temizle ne var ne yok akvaryumculardan ilaclar diğer balıklara bulasmadan önlemini al. gecmis olsun.. [email protected](soracaklarınız varsa lütfen iritbata gecelim.)

img

mye_1992

17 yıl 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, Oncelikle gostermis oldugun ilgi ve alaka icin tesekkur ederim. Bugun petshopa gittim ve derdimi anlattim. Sorunun Istanbul`un suyundan kaynaklandigini, sikayet edenin tek ben olmadigimi ve dis parazit sozkonusu oldugunu soyledi. Su sikintisinin cekildigi su gunlerde musluk sularina katki yapildigi ve "suyunuzu dinlendiriyor dahi olsaniz mutlaka karuyucu ilac kullanin" dedi. Ben hasta baliklarimi 2. bir akvaryuma ayirdim. Bugun gidip "Mikofish" diye bir bakteri ilaci aldim ve kullaniyorum. Bunun yani sira akvaryumlarimin sicakligini 30 derece uzerine cikardim. 10 litre suya 3 yemek kasigi bakkallarda tursu tuzu diye satilan iyotsuz tuzdan attim. Hasta baliklar ne olur bilmiyorum ama kalanlar saglikli gorunuyor. Hasta baliklarin yuzgecleri adeta donmus ve hareket etmiyor. Bu andan sonra yapmam gerekenler neler? Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkur ederim saygilarimla. Onur

img

b_onur

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar lutfen yardim edin. Baliklarimin kuyruklari deliniyor, yuzgecleri eriyor ve gozumun onunde teker teker oluyorlar. 2 gunde 15 balik kaybettim. Ayni akvaryumda lepistes ve moly karisik. Moly lere bisey olmuyor. Sebebini anlayamiyorum. Lutfen yardim edin.....

img

b_onur

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar kimsenin bu konu hakkinda bilgisi yok mu? Lutfen yardim edin. Bugun 5 baligimi daha kaybettim. Cok ilginctir ki ayni akvaryumda molyler de var ancak sadece lepisteslerimi kaybediyorum. Baliklarin ust yuzgecinden itibaren gozlerine dogru 5 mm kalinliginda kuru beyaz bir halka olusuyor. Cok gecmeden oluyorlar. Lutfrn yardim edin. Biyoteknik-Mikofish onerdiler ama hicbir faydasini goremedim. Lutfen yardim edin...

img

b_onur

ÖZEL MESAJ

geçmiş olsun beyaz halka oluşan balıkların kesin ölecek çaresi yok sadece o hastalıklar moly dirençli olduğıu için bulaşmamıştır o balıkları ayır aksi taktirde balıklarının tümü öle bilir..

Balıklarınız kesin ölecek diye bir şey söz konusu olamaz.Anladığım kadarıyla balıklarınız kuyruk çürümesi hastalığına yakalanmış.Öncelikle %25 oranında su değişimi yapın.Sıcaklığı arttırın.Kalın tuz ile hasta balıklarınızı bir kere banyo edin.Sera baktopur ilacını kullanın.Geçmiş olsun... Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar su sıcaklıkgını yuksek tuttum, tuz banyosu da yaptirdimancak sadece 3 adet baligim kaldi. Ustesinden gelemdedim bu hastaligin... Hepinize tesekkur ediyorum, saygilarimla.

img

b_onur

ÖZEL MESAJ