Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Yardım! Balık va akvaryum alıcam :)

Hiçbişekilde balık konusunda bişey bilmiyorum. Ve arastırıyorum suanda. Büyük bi akvaryum alabilirim. Ama bakımını yapabilirmiyim bilmiyorum. Sanırım büyük olunca sene bi değiştirince oluyomus ii bi filtreyle doğrumu?.. Ne tür balıklar alabilirim. Tesekkurler simdiden.

img

balbalik

17 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk olarak canlı doğuran türlerini tercih edin derim.Tecrübe kazandıkça diğer türlere geçiş yaparsınız.Mümkün olduğunca büyük bir akvaryum almaya çalışın.Zaten daha sonra büyütmek isteyeceksiniz.Eğer 100 lt den büyük bir akvaryum planlıyorsanız, dış filtre edinmenizde yarar var.Isıtıcı ve hava motoruna da ihtiyacınız olacaktır.Akvaryumu temin ettikten sonra içine su doldurun ve 1 hafta boyunca tüm ekipmanları çalıştırın.1 hafta aradan sonra akvaryuma bir balık alın ve 1-2 gün akvaryumda tutun.Eğer balık aldığınız şekilde sağlıklıysa,akvaryuma balık eklemesi yapın.Haftada bir %10`luk su değişimi ardından ağzı açık bir şekilde dinlendirilmiş su eklemeyi de unutmayınız.Bol bitkili bir akvaryum yapabilirseniz bu hobi daha da hoşunuza gidecektir.Kolay gelsin... Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaplumbaglarım var 2 tane onları bu akvaryuma koyabilirmiyim? :)

img

balbalik

17 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Canlı doğuranlar balıkları doğurmak için sakin bir yer arayışına girecektir.Ve akvaryumun dip kısımlarına yöneleceklerinden kaplumbağalar bu ödülü kaçırmazlar.Ayrıca kaplumbağalara kurumaları için bir bölüm yapman gerekcek ve buda faal durumda olan bir akvaryumda sıkıntı yaşatacaktır.Yemleri de başlı başına bir problem olacaktır zaten. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok tesekkur ederim bilgilendirmeniz için. Ve motor çeşitleri ve markası soylersenız... Ücretleri hakkında bilginiz varsa onu da yazarsanız sevınırım. Çunku sanırım kötu akvaryum olursa balıkları zehirleyebiliyomus o malzemesi kötu olan akvaryum veya bitkilere uygun balıklar bunları ögrenebileceğim bi yer varmı

img

balbalik

17 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bol bitkili bir akvaryum kurmak istiyorsanız, bitkileriniz zaten doğal filtre ihtiyacını göreceğinden büyük litre debili filtreler almak zorunda kalmazsınız.Filtre önerim alacağınız akvaryumun hacmine göre değişiklik gösterebilir.50 litrelik bir akvaryuma kadar Atman-f201 filtresini kullanabilirsiniz.50-100 içinse şelale filtreleri tercih edebilirseniz.100 litreden sonra mutlaka biyojik sistemin oluşabilmesi için dış filtre edinmelisiniz.Fakat bahsettiğim ekipmanları Eheiö ve Tetra-tec gibi bu pazarda ismini kanıtlamış markaları tercih ederseniz kullanım ömürleri ve elektrik harcama bakımından daha ekonemik olacaklardır.Akvaryum konusunda ise forumlardan takip edebilir ve sağlam güvenilir bir şekilde akvaryum yapan kişilerden akvaryum alabilirsiniz.Fakat hazır almak isterseniz Aksan, Yağmur ve Mas gibi markaları tercih edebilirsiniz.Ayrıca bu ürünler sızdırmazlık garantisi de verecektir. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

msn adresinizi yazarsanız daha soracaklarım olabilir eğer istersenız tabi :) Olmazsa benım aklımda büyük akvaryum almak var 100 lt civarı.. Ama bakamam diye almak istemiyorum. Şimdi büyük alırsam yapabilirmiyim çok mu zor? ben astronot düşünüyorum bi de balık olarak. 2 tane astronot.. bitkilendirmeyi de canlı düşünüyrum ama dediğim gibi yapamam iye korkuyorum şimdilik almıyorum o yuzden. Küçükten mi basliyim?

img

balbalik

17 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mümkün olduğunca büyük bir akvaryum almaya çalışın.Zaten daha sonra akvaryumunuzu büyütmek isteyeceksiniz.Astronatlar geniş yüzme alanları seven balıklarıdr.Ayrıca obur olduklarından iyi bir beslenme gerektirirler.Çok da iyi bir filtrasyon kurmalısınız.100 litrenin pek de uygun olacağını söyeleyemem.Bence ilk olarak bol yavru veren ve aynı zamanda dayanıklı bir balık olan zebra türüyle başlayın.Canlı doğuran da olabilir.Sormak istediğiniz her şey için [email protected]. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ