Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

HANGİ CİNS DAHA FAZLA KONUŞUYOR?

SELAM, ARKADAŞLAR HANGİ CİNS KUŞ DAHA FAZLA KONUŞMAYA YATKIN BİR BİLGİNİZ VAR MI?HOLLANDA CİNSİ MUHABBETLER Mİ,JUMBOLAR MI?BENİM BİR KUŞUM VARDI KONUŞMADIĞI KELİME YOKTU.İNSAN GİBİ NE DUYDUYSA KONUŞUYORDU."ÇİŞİM GELDİ" DEN "KARNIM ACIKTI"''''YA KADAR NE SÖYLEDİYSEM HEMEN ÖĞRENİYORDU.AMA 1 AY ÖNCE KUŞUM KAÇTI.GİTTİM YENİ BİR MUHABBET DAHA ALDIM YAVRU.CİNSİ JUMBOYMUŞ.DİĞER YAVRULARA GÖRE BİRAZ DAHA İRİ OLURMUŞ JUMBOLAR.BU CİNSLERİN RENKLERİ DAHA CANLI OLUR,AYNI ZAMANDA DA KONUŞUR DEDİ ALDIĞIM KUŞÇU.AMA BAŞKA BİR KUŞÇUDA HOLLANDALAR KONUŞMAYA DAHA YATKIN OLUR,HEMDE JUMBOLAR FAZLA HAREKETLİ DEĞİLDİR DEDİ HOLLANDALARA GÖRE.ALDIĞIM YAVRU ŞİMDİ JUMBO,ÇOKTA AŞIRI HAREKETLİ BİR KUŞ,AMA KONUŞMA BAKIMINDAN TEREDDÜTTE KALDIM,HANGİ KUŞÇUNUN DEDİĞİ DOĞRU ANLAYAMDIM.BUNDAN ÖNCE KAÇAN KUŞUMUN CİNSİNİ DE BİLMİYORUM ONDAN BİR YORUM YAPAMADIM KONUŞMAYA HANGİ CİSLER DAHA YATKIN OLDUĞU KONUSUNDA.BİR BİLGİNİZ VAR MI BU KONUDA?

img

ekicis

19 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm. bu tamamen karakteristik özelliktir aynı cinslerden olan erkeklerde de farklılık görülür yani kısacası iyi yetiştirilmiş damızlıklardan olan yavruların daha bakımlı ve zeki olma durumları gibi.tabii herşeyden önce ilgi ve sevgi ..

img

erhan70

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın arkadaşım. Her zaman dediğim gibi konuşmayan muhabbet kuşu yoktur.Ancak yaş konusunda yanılan (diyeyim bari)satıcı vardır.Konuşmada ırk ve cins önemli değil yaşı önemlidir.Yuvadan yeni çıkmış bir yavru kuş mutlaka konuşacaktır.Selamlar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yavru kuşu yetişkin kuştan nasıl ayırırız. Yavru kuşların başındakitüyler çizgi halinde ve gaganın hemen üstünden (cere)denilen gaga üstündeki etli kısmın üstünden başlar.Yanlız beyaz ve sarı renkli kuşlarda bu çizgiler yoktur.cere denilen yer renkli ise ve çizgiler gözün gerisindeyse kuş yaşlıdır.Bilgilerinize.

img

sherif

ÖZEL MESAJ

sherif arkadaşım benim kuşumu alalı 1 ayı geçti aldığımda satıcıda 2 aylık demişti şimdi senin söylediğin belirtilere bakıyorum evet çizgiler hemen gaga üstünden başlıyor buna gore yavru. ama cere dediğin o yer renkliyse yaşlı demişsin benimkinin rengi belli biraz yani morumsu gibi açık mavi gibi bir renk bir renk..

img

ersev

18 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Gözünaydın Ersev. Kuşun genç ve yavru bekle. Mutlaka konuşacak o zaman dünyanın en mutlu insanı sen olacaksın.Yanlız evden ayrılıp giderken kirli bir tşörtünü kafesin yanına bırak git lütfen.

img

sherif

ÖZEL MESAJ

şerif yalnız bu çizgiler ne kadar gaganın üstünden başlasada oralarda çok belirgin değil yuklarlarda dahada belirgin çizgiler

img

ersev

ÖZEL MESAJ

Ersev kuş ne renk,gaganın üstünde beyazlık netmi(tüylerin)

img

sherif

ÖZEL MESAJ

kuş yeşil tabi kanatları siyahlı gaganın üstündeki tuyer derken anlamadım gagnın üstü açık mavimsi onunda üstünde tüyler başlıyor zaten onlarda sarı ve ordan itibaren çizgiler hafifçe başlayıp yukarlarda belirginleşiyor

img

ersev

ÖZEL MESAJ

Kuş yeşil olduğuna göre,cerenin(morumsu renkgin)üzerindeki kısımın dediğine göre beyaz olması gerekli beyazmı yoksa çizgiler başlıyormu.

img

sherif

ÖZEL MESAJ