Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Yardım edin Deneyimli Arkadaşlar lütfen çok acil

2 çitf Muhabbet kuşlarımı evde koku yapıyorlar diye büyükçe bir kafesle alt lı üstlü balkona çıkardım. İlk başlarda herşey çok güzeldi hatta alt daki muhabbet kuşlarımdan şuanda 4 tane yumurta aldım ve hala yatıyor altdakiler yerli ve üstteki çüftim ise erkek jumbo dişi ingiliz. Fakat balkonda sürekli kafeslerin etrafında dolaşan bir karga farkettim. Bişi yapmadım baya izledim ama hiç bişey yapmadan çekip gitti. Fakat dün ise bizimkiler kuşların çığılığını duyunca farketmiş Muhabbet kuşlarıma saldırıyormuş. Bu gün ise Üst kattaki kuşlarımda aşırı derecede rahatsızlık sezdim ve önceden yeni yeni anlaşan sürekli öpüşen kuşlar öpüşmüyor ve çok pasif duruyorardı. Elime jumbo erkek muhabbet kuşunu aldımda kanatının baya bir kısmının yolunduğunu olmadığunu gördüm bir elin 5 parmağını düşünün sadece serçe parmağı ve baş parmağı kalmış yolunduğu ortada. Ve hiç beni ısırmayan kuş elimi koparcak kadar ısırdı. Dişi ingilizi elime aldığımdada onda bir yolunma sezmedim ama elime alır almaz avuç avuç saç dökülmesi hibi tüğleri hep elimde kaldı. Üflesem düğleri düşüyor o derece. Şimdi benim sorum şu. Bunlar sitresten mi tüğlerini döküyor, bunlar normalmi? yoksa gerçekten karga ısldırıyormu. kaga sını uzatıp kafesin içinden muhabbeti tutabilirmi? bazı arkadaşlardan duydum karga muhabbetin karnını deşip yermiş bu doğrumu karga muhabbet yermi. Bu karga sürekli hergün geliyor bu karga kusların yemine mi ? geliyor yoksa gerçekten yemek içinmi?. bu kargdan nasıl kurtulurum. Normalde tahtadan bir kafesin içindeler balkonda sadece geceleri kapatıyorum çünkü kapandığında içeri ışık girmiyor. yardımlarınızı bekliorum. ne yapmam lazım. şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

valla dostum bence kuşlar stresten tüye girmiş karga bence yoluyor olsa direk öldürürdü yani en kısa zamanda o kargayı halledemezsen çıkacak olan yumurtalarındanda olacaksın gibime geliyor eğer yuvalıkta anne ve baba stres yaparsa yumurtalarını parçalayabilir yavruları öldürebilir dikkatli olmalısın kargayı nasıl halledeceğine gelincede şahsen benim öyle bir şeyim olsaydı bir tane süper pozem var koyardım içine ince saçmalı bir kurşun ondan sonra bummm :)allah yardımcın olsun ama bir an önce o kargadan kurtul hayvan tüyde iken baya bi karın ağrısı yaşar geçmiş olsun...

img

asilsulanc

17 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben çok deneyimli değilim ama kargaların muhabbet kuşlarına musallat olduğunu biliyorum bu yüzdende ben asla kuşlarımı balkonda bırakmıyorum tabi arada hava aldırıyorum diğer kuşlarla cikleşsin diye ama kucağımdan bile indirmiyorum sen nasıl cesaret edipte o zavallı cağızları bırakmışsın anlamadım ayrıca besbelliki hayvanlar korkmuş sebebinin karga olma olasılığı çok yüksek karga olmasa bile çok ürkek hayvan bunlar tahmin edemiyeceğin bi çok şeyden korkmuş olma olasılıkları yüksek bence sen eve al hayvanları ve bulundukları odayı sık sık havalandır altlarınıda sık sık temizle ama balkonda bırakma derim helede hayvancağız bu hale geldiyse hiç vakit kaybetme

img

srp_

16 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum sarpa tamamen katılıyorum.kargalar etçil ve tohumcul kuşlardan.yani önüne gelen özellikle leş ve kuçük kuşları yerler.muhabet kuşları koku yapmaz o kadar yuvalığın altına gazete veya kum koy dışkıyı emdiği için koku olmaz.sık sık değiştirirsen bir problem kalmaz.karga sayesinde aşırı bir korku ve stres yaşamışlar.onları bir an önce içeri al ve dediklerimizi uygularsan kısa zamanda stresten kurtulabilirle.sakın kargayıda vurmak gibi bir düşünceye kapılma.sonuçta oda bir canlı.o zaman biz insanlar hayvanları katlediyoruz bizidemi vursunlar.saygılar sevgiler.

img

barancan20

16 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ