Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

arkdslar yeni başlıyorum tecrübeli kişilerden yardım!!!!!!!

mrb arkdaslar 60-35-35 boyutlarında bir akwaryum aldım içine raf yaptrmatı dusunuorum yani kaplumbaa da koycam. sacma olabilir ama bir sorum olacak içine tatlı su yengeci de koymayı planlıyorum acaba ne tür balıklar beslemeliyim . we daha once beslemediğim we bi fikrim olmadıı için ne tur motor we ya filtre weya ısıtıcı konulur bilmiyorum. bana en cok hangisi lazım weya hangisini almam yeterli olr seklinde bilgi werrseniz sewinirim... şimdiden tesekkrler...

img

carnation

17 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaklaşık 63 litrelik bir akvaryumunuz var. kaplumbağa ile balıklar kolay kolay yaşamazlar. balıkları büyük alman gerekir ama o akvaryumda büyük balık besleyemezsin. yengeç beslemeyi düşünüyorsan yengecin yüzeye çıkabileceği bir kaya oyman gerekir akvaryuma. hem yeçgeç olsun hemde kaplumbağa her ikiside yavaş ve hasta balıkları yerler. sana tavsiyem ya sadece kaplumbağa besle yada yengeç ve balık. ama balık sayısı çok fazla olmamalı. ne kadar balık bakacağını balığın her 1 cm için 1 lt su hesaplayaraktan elde edebilirsin. temel olarak ihtiyacın olan malzemeler ısıtıcı, hava motoru (sadece kaplumbağa bakacaksan gerekmez), iç filtre, thermometre, zemin için midye kırığı yada kum.

img

alpertozan

19 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nassıl yani yaa hem yengeç hem balık hemde kaplumbağa?? he birde resim defteri boyunda akvaryumda Bi kere kaplumbağaya teraryum gerek akvaryum değil.Yani su tamamen dolu olmamalı çünkü kaplumbağalar nefesde alırlar.ayrıca(özellikle genç)kaplumbağalar et ağarlıkla beslenirler.Balıklarda çok lezizdir.Hepsievcil`in Kaplumbağa forumunu karıştırırsan görürsün ,bazıları kaplumbağalarına avcılıkları gelişsin diye balık veriyorlar.Balığın büyüklüğünün pek bi önemi yoq aslında.Çünkü kaplumbağada 1 yıl içerisinde 10 cm`ye ulaşıolar,yani petshopların dediği gibi `igi yıl bah,ölürler zati,bunlar büyümez,süs hayvanıdır`değil! Ayrıca ya kaplumbağa yengeci yer,yada yengeç tospaa`ya zarar verir. Yengeçler hakkında detaylı bilgim yok aslında,araştırıp buraya yazarım!

Doğada bile yengeçler kaplumbağaları avlar(Balıklarda da aynı şey geçerlidir zaten).Bu üç tür arasından tercih yapmalısınız.Akvaryumunuz brüt 73.5 litre su alıyor.Bu arada filtre edilmeyen bir akvaryumda kaplumbağa beslemek aşırı zahmetli olur.Su çok çabuk kirleneceğinden suda aşırı kokma meydana gelir.Bu hem size yansır hem de kaplumbağaların gelişimine.Yengeç beslerseniz bir süre sonra kesinlikle sıkılacağınıza emin olabilirsiniz.Bu arada bana göre an büyük akvaryum hobisi balıktır ;).Kolay gelsin.Sormak istediğiniz şey olursa buradayız =). Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb arkadaslar. benim yaklasık 60 litrelik bir akvaryumum var. içinde 3 tane yaklasık 13-15 cm boyunda astronotum, 10-12 cm boyunda bir kaplumbağam ve bir de tatlı su yengecim var. akvaryumun bir tarafına taş yığdım, kaplumbağa orda uyuyor. yengeç de ya orda kaplumbağanın üstünde yada daha yukarıda kapakta uyuyor( kendini bi şekilde sabitliyor oraya) kaplumbağa bazen astronotların kuyruklarına göz dikiyor ama her hamlesine 3ü birden cevap verdiği için pek ısırmıyor. kaplumbağa ile yengeç arasında hiçbir sorun yok. dediğim gibi bazen onun üzerinde uyuyor yengeç...

img

dr_smile

16 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ