Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

dogo argentino

ben bahceli evde oturuyorum daha önce hiç köpek bakmadım dogo argentino almayı düşünüyorum sizce tercihimde hatalımıyım eğitimi falan zor dedilerde

img

aligursan

17 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum selam.öncelikle cok asil bir secim dogo argentino!fakat daha önce beslemediysen tavsiye etmem sonuçta mastif ırkı bir ölüm makinasıdır dogo.ismide zaten beyaz melek yada ölüm melegidir.o yüzden kangal al madem bahcen var hem yerli malı hem 1. sınftır

img

can_66

16 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

DOGO ARGENTİNO çok güzel ve çok doğru bir karar bence (tabi yeriniz müsaitse) 1920 senesinde Arjantinli Veteriner Doktor kendisini köpeklere adamış ve onlar için herşeyi yapabilecek kadar seven nerdeyse bütün gününü köpeklerle ve doğada geçiren Antonio MARTİNES yeni bir cins köpek yaratmayı aklına koymuştu.Bu cins bütün Amerika ve Amazon Ormanlarında yaşayan vahşi ve tehlikeli av hayvanları (puma,panter,jaguar ve yaban domuzu v.b.) gibi tehlikeli hayvanlarla uğraşabilecek güçte, kuvvetli, dayanıklı, mücadeleci ve diğer hayvanlardan gözle görülebilir renk ve irilikte olacaktı.1920-1928 yılları arasında Arjantin Dogo oluştu ve bütün testlerden son derece rahat geçti.Çağdaş Arjantin Dogo 11 cinsin birleşmesiyle ortaya çıktı.İçgüdüsel becerileri,iyi huyları ve en önemlisi aileye karşı hiçbir şekilde agresif ve sinirli değildi.Çocukları çok seviyor ve onları koruyor olması bu hayvanın en güzel yanlarından birisi.Diğer güzel huylarından bir taneside üçüncü şahıslara güvenmemesi.Şöyleki köpek sahibi kim severse sevsin kim yemek verirse versin sahibine veya aile fertlerinden birisine art niyetli olunduğunu hissettiği zaman onu düşman gibi görüyor(zaten tehlike dışardan değil içten gelir diyor- doktor).Güzel bir tarafıda hemen saldırıp parçalamıyor.Önce uyarıcı hareketini yapıyor.Sahibi yanında ise komutunu bekliyor. Arjantin Dogo diğer köpekler gibi zor eğitim gerektirmiyor.Çünkü çok çabuk verilen eğitimi alıyor ve asla unutmuyor.Arjantin Dogo`nun becerileri çok mükemmel badyguard, polis, cankurtaran, çocuk bakıcılığı, avcılık gibi içgüdüleri olan eğitim için zorlanılmayan beyaz melek kör ve sakatlar içinde çok iyibir hayvan.Bazı köpek sahipleri Arjanti`nin döğüş özelliklerinden faydalanmak istiyor.Ama maalesef böyle iyi huylu bir hayvanı bu amaç için kullanmak yazık olur.Arjantin Dogo`nun diğer hayvanlar gibi boş yere havlaması yoktur. Özellikle zamanımızda apartman ortamı için idealdir.Köpek uzmanlarının açıkladığına göre bu köpeğin en kötü eksiği sahibine aşırı şekilde bağlı olup aşık olması. Arjantin Dogo`nuz varsa karınız ve çocuklarınızla geceyarısı karanlık sokaklarda bile korkmadan yürüyün. Çünkü yanınızda tankla korunuyormuşcasına güvendesiniz.Dogonun ısırma huyu yoktur. Aileye zarar verileceğini hissettiği zaman 18 atmosfer çene basıncıyla kişiyi zararsız hale getirebiliyor.. evet arkadaşım işte dogo argentino bu, en önemliside eğitimi çok kolay alması ve asla boş yere havlamamasıdır, daha detaylı bilgi almak için arayabilirsin 0535 261 25 84 sabahattin

arez isimli arkadaş öncelikle neden altan iyin in tamamen kendisine ait olan yazısını izinsiz ve isimsiz yayınlama hakkını sana kim verdi(arkadaşlar burada bu şekilde kendine çıkar sağlamaya çalışan kişilerin yalanına palavralarına inanmayınız bunlar tamamen kendini bilmez insanın emeklerine haklarına saygı duymayan klişiler) yazıyı ve devamını asıl yazan (Altan İyin`den okumak için aşadaki linke bakamnızı tavsiye ederim.eminim yararlı olur) www.dogoclub.cjb.net

img

sinan_ozkaya

16 yıl 4 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ