Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

yavru lepistes

ark slm benim 45 günlük yavrularım var bunları ana tanka aldım ama erkek lepistesleri rahat bırakmıyorlar kuyruklarını ısırıyorlar ne yapmak gerek yaklaşık 20 - 25 yavru var akvaryumda lepistes plati çöpçü ve vatoz var karınlarıda tok

img

mankay

18 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bol rafya ya da bitkilendirme yapmalısınız.Bitkilendirmede özellikle java moss yavruların saklanabilmesi için iyi bir ortam oluşturacaktır. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arklar bugün sabah 2 erkek daha gitti acaba bi hastalık türümü 15 - 20 erkekten 3 tane kaldı sadece erkek lepistesler ölüyo ne yapmak gerek yardımlarınızı bekliyorum acaba yavrulardan mı kaynaklanıyor.

img

mankay

ÖZEL MESAJ

Lepistesler canlı doğuranlar arasında en gösterişli fakat en hassas olanıdır.Küçük bir hastalık bile akvaryumdaki tüm lepisteslerin ölmesine neden olabilir.Hastalığın anlaşılabilmesi içinse akvaryum boyutu,filtrasyon, ısı, filtrasyonun yaptığı akım, akvaryuma yapılan son müdahaleler, balık sayısı, erkek-dişi oranı, yemleme, dip çekimi-su değişimi, balıkta ölmeden önceki son belirtiler vs.Bunlar daha da çoğalabilir.Çünkü lepistesler bunlardan çabuk etkilecek kadar hassastır.Bana göre en dayanıklı canlı doğuran ise platidir. Saygılar,

img

_tees_

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

TEES slm dostum dostum sorunum yavruların erkek lepistesleri rahatsız etmeleri yani erişkin erkekler ölüyo. Ayrıca bol rafya var.

img

mankay

ÖZEL MESAJ