Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

ÇOOOOK MUTLUYUM

ARKADAŞLAR KAPLUMBAGAM BUGÜN ŞİMDİ 5 TANE YUMURTLADI.AMA NE ZAMAN ÇIKACAKLARINI VE NE YAPMAM GEREKTİGİNİ BİLMİYORUM.BANA YARDIM EDİN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

Arkadaşım Ben bildiklerimi sana Açıklıyım İnşallah İşine yarar Açıklamalardır. Yumurtadan yavru çıkma süreleri 2-3 ay sürmektedir. Testusdo gracea (Tosbağa) kaplumbağalar 2-3 cm boyunda 6-12 adet yumurta yaparlar. Tatlı su kaplumbağaları ise 3-12 beyaz uzun şekilli yumurta yaparlar. Yavrular ise 2-3 ay süre sonra yumurtadan çıkarlar. Kaplumbağaların tüm çeşitleri yumurtalarını toprağa bırakırlar. Kara ve Tatlı Su kaplumbağaları yaşadıkları doğal çevrede uygun bir ortamı seçerek eştikleri çukurlara yumurtlarlar ve üzerini toprakla örterler. Deniz kaplumbağaları hayatlarının çoğunu denizde geçirdikleri için Dünyanın belirli kumsallarında kıyıya çıkarak; kumsalda eştikleri çukurlara yumurtlarlar. Genelde bu işlemide geceleri yaparlar.

img

realmer

16 yıl 9 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalardan asla yavru alamassın özelliklede su kaplubağalarından singapur cinsi için.Bunu başarabilen Türkiye`dehatta dünyada kimse yoktur-evlerde-

img

teno

14 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ