Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

53 günlük rottum 3 gundur bizimle(yardım)

merhaba: 3 gun once erkek bı rott um oldu ilk gece cook agladı ama sımdı alıstı bıze yanlız bıkac sorunum var oncelıkle suan evdekı herkez gölgeye aynı ılgılı gosterdıgı ıcın daha asıl sahıbının ben oldugumu anlıyabılmıs dııl benım odamda gecelerı benım odamda kalıyor mamasını suyunu ben verıyorum ama bana dıger aile uyelerınden farklı davrandıgını hıc gormedım asıl sahıbının ben oldugumu anlaması ıcın ne yapabılırım?? ayrıca azıcık inatlasınca hırlamaya baslıyor sımdılık sorun dııl ama buyuyunce devam ederse yaklasmak bıras zor olur bu huyunu nasıl kaldırabılırım??? bıde artık komutları yavas yavas ogretmek ıstıyorum tuvalet egıtımını hemen cozdu cok nadır kacırsada vazla sorun yok ama komutları nasıl ogretıcegım konusunda daha bılgılı arkadaslardan yardım almak ıstıyorum ozellıkle rott beslıyen arkadaslardan

img

dream_dog

16 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım dedin gibi daa 53 günlük.. o kadar çok şey bekliyosun ki hayvandan.. 1 yaşındaki çocuğun ağlamamasını,altına yapmamasını istemek gibi bişey.. tuvaletini az çok kavramış olabilir şuanda fakat onun sidik kesesinin kasları henüz gelişmediği için hayvan fazla tutamaz tuvaletini bu 8 aylık olana kadar tam olarak düzene girmez.sahibinin kim oldunu sizinle yaşıya yaşıya anlıyacaktır hiç merak etme.benim kızım baştan hiç sallamıyodu,dışarıda alıyo başını gidiyo falan,sonra algılamaya başladı yanımdan uzaklaşmaması gerektiğini,bunun için ne yaptım dersem sadece o uzaklaşıyoken ben gidiyorum sen kal deyip onun gittiği yerin tersi yönüne yürümeye başlamak.bi koşuşu var peşimden:)beklentilerin için çok erken,zamanla o sizinle yaşamanın kurallarını öğrenecek,siz onunla yaşamayı öğreneceksiniz,bunun için ona ekstra bi eğitim vermen gerekmiyo,sabırlı ol sadece ve bütün eğitimcelerin söylediği gibi 6 aylıktan sonra eğitime başla çünkü en uygun zaman o.ve cezalandırmak yerine iyi bişey yaptığında ödüllendirme ile eğitmeye çalışmalısın.kolay gelsin..bebeşinle mutluluklar diliyorum..

img

sembolist

17 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım pes yani bir bebekten ayırım bekliyorsun zanana bıraksan iyi olur mesela benimki önce beni sonra babamı daha sonra diğerlerini sever ama sözolarak önce ben yoksam babam bunları ilgiye ve sevgiye göre değerlendirirler