Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

rottweiler ım ablamın arabasını parçaladı ne yapmalıyım?

2006 yılının kasım ayında komşumuz bize bir rottweiler getirdi -tahminen 2 yaşlarında- feci hırpalanmıştı ve pek çok yerinde yaralar vardı (kürekle dövmüşler) neyse köpeği aldım neredeyse tamamen ben baktım fakat aralık ayının sonunda kendini bulan kişiyi ısırarak hastanelik etti ( adam eliyle yemek verirken arkasına dokunmuş köpek arkasındaki eli kapmış) başka birşey sanmıştır diyip geçiştirdik arada bodrumda yakaladığı bir kediyi öldürdü, bir gün annem köpeği severken hırlamış annem devam edince elini bir anlığına kapmaya çalışmış, 1 hafta önce karşı komşuyu ısırmaya kalktı, klübesinin önündeki kum dolu boya kutulatını parçaladı Ve bugün ablamın arabasının çamurluklarını mahvetmiş, arabanın ön pancurunu felan sökmüş ağır hasar vermiş fakat bu köpek beni hiç ısırmadı yolda gezdirirken kedi veya top görmediği sürece gayet uysal fakat saldırganlaştığında hiç havlamadan atılıyor ve olay bittikten sonra gayet mutlu birşekilde ortalıkta koşturuyor annemler ve arabası parçalanan ablam barınağa vermekten söz etmeye başladı ne yapmalıyım?

img

cool2hate

19 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar, başta şunu söylemek istiyorum sizi hiç ısırmadı diye sevinmeyin, sizi ısırmadı çünkü gerek kalmadı kendine sizden daha uzak gördüğü kişilere ulaştığı için sizi ısırma gereğini görmedi buna emin olabilirsiniz ve tabiki köpeğe gösterdiğiniz sevginin karşılığı, anlattığnız kadarıyla köpeğinizin hayatı maalesef acı gerçeklerle dolu heleki 3 yaşında bir rotwailler, size tavsiyem bu köpeği illede vermicem diyorsanız ve köpeğin bulunduğu yer müsaitse mümkün olduğu kadar salık bırakın tabi kontrollu olarak salık bırakın, gerçi 3 yaşındaki bir ratwaillerin kişiliğini değiştirmek çok zor hatta imkansız gibi birşey çok kuvvetli ve bilinçli bir sahip olmanız gerekiyor işiniz gerçekten zor, inş. köpeğinizi vermek zorunda kalmazsınız, yazınızı gördüm ve bir eğitmen olarak sizi bilgilendirmek istedim inş. yardımım dokunur dahada çok problem yaratırsa beni arayabilirssiniz 0535 261 25 84 sabahattin