Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Su Kaplumbağaları suzuz ne kadar yaşar?

Beni Kaplumbağalarımın biri nasıl oldu bilmiyorum yuvasından kaçtı. Şu an onu arıyorum. Acaba suzuz ne kadar dayanabilir?

img

tahasan

16 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

onlar bataklıkta günlerini çoğunu güneşlenerek geçirir. benim arkadaşımın kapluşu kayboldu 1 hafta sonra buldu ve yaşıyodu ama sen yinne bulursa bir veterinere götür tosbaanı oke??

img

sabu23

16 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sanıldığından çok daha uzun yaşarlar. Bana göre şu kadar süre yaşar diye bir süre söylemek pek mantıklı değil ama hemen 1-2 günde birşey olmaz.
Gecenin ileri saatlerinde karanlık ve sessizlikte tıkırtısını duymaya çalışın.
Oda kapılarını kapalı tutun ki yer değiştirmesin.
Tüm karanlık kuytu köşelere oda oda en yakındaki odadan başlayarak iyice bakın.
Banyo mutfak çamaşır makinesi budolabı altı filan her yere girerler çok iyi kamufle olabilirler.
Evde kedi köpek varsa kaplumbağayı bulana kadar uzaklaştırın.

img

frozen

18 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben 2 haftaya şahit oldum...

img

melev

20 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eski bi taktik. gece saat 1-2 gibi kalkıp odanın ışığını birden yakıverin ve dinleyin. Kımıldıyacaktır.

img

yasdal

18 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hala bulamadım. Diğer kaplumbağamda yalnız kalınca garip davranmaya başladı. Yem yemiyor Hiç kapuğundan çıkmıyor. Beni görücede hemen saklanıyor

img

tahasan

16 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım benim kaplumbağam 3 hafta kaybolmuştu ve 1 veya 2 aylık bile değildi. kaplumbağam nasıl kaçtı bilmiyorum ama onu bulduğumda çok halsizdi. hiç bişey yemiyordi ve şimdi bana çokalışkın ve elimi ısırıyo elimden yiyo ben onu yaşatıcağım için çok sevincliyim ve kaplumbağan için üzüldüm :(

throne, kaplumbağan küçük olduğu için şimdilik ısırmasında sorun yok gibi gelebilir ama büyüdüğü zaman baya götürüyor. Ben de elimden besliyordum artık bıraktım, yem diye elimi götürüyorlar...:) Bu seferde yemi suya bırakınca yemi görmüyorlar ancak odadan çıkınca yemeğe başlıyorlar...

img

melev

20 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba melev senin ısırma problemini inan bende yaşıyorum çünkü akvaryumumda 4 tane kaplumbağam var büyük olan ısırdım çanım hayli yanıyor ortancada aynen evet haklısın akvaryumumda olan 2 küük kaplumbağam büyüdüğünde başıma dert olabilir.Ama nabıyım onlardan ayrılamıyorum:)

Merhaba o kadar iyi anlıyorum ki hislerini..bugün eve geldiğimde, girer girmez akvaryumdan çok fazla ses geldiğini farkettim, sonra bi tane kablumbağamın akvaryumda olmadığını diğernin ise deli gibi çırpındığını farkettim... deli gibi aramaya başladım ve inan her deliğe baktım saatlerce..tam ümidi kesip ağlamaya başlamıştım ki ayakkabıların içine bakmak aklıma geldi.. sonra bitane ayakkabının içinde kaplumbağa pislikleri vardı.. iyice şüphelenip ayakkabılığın altına daha önce bakmış olmama rağmen tamamen havaya kaldırdım orda bi köşede pısmış bi şekilde duruodu.. tavsiyeem yakın çevrede olmaz dediğin herşeyiiin içine altına iyice bak, muhtemelen karanlık bi yerde çıkıcaktır.. umarım biran önce bulursun....

img

convallaria

16 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ