Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

LÜTFEN YARDIM ÇOK ACEMIYIM

herkeze merhaba.ben kedileri degıl kopeklerı cok seven bırıydım. ama dun cok kalabalık bı pazarda ondekı araba gerı gerı gıderken tekerın altında yavru kedı gordu yengem.araba ezmek uzereydı.arabaya aldık alıs o alıs. ıkı gundur bızımle. cok sevımlı adını sefil koydum.ama cok acemıyım bu konuda. veterınere goturmek ıstıyorum ama maasımı almadım henuz. ne kadar hsp cıkarır bılmıyorum. asısı ne kadardır nedır hıc bılmmıyorum. az once annemden ogrendım kendı kendıne topraga tuvaletını yapmıs.:) cok sevıyorum bakmak ıstıyorum.yardımlarını beklıyorum. sevgılerımle

img

sefilim

16 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kediyi bir veterinere götürün.yeni doğmuş bile olsa üzerinde bit,pire olabiliyor.götürün veteriner gerekenleri yapar.aşıları da 2 ya da 3 tane yapacaklar.60-90 ytl arası bi şey tutar tahminim.kumu için güzel bi kap alın veya uygun bir kap varsa onu kullanın ve de sabit bir yere koyun.yerini sık değştirmeyin.bir de tırmalama tahtası alın ki tırnaklarını rahatlatmak için bir hareketleri var kumaş eşyalarınıza zarar verebilir.her zaman söylerim kedi bakımı çok zevklidir.eminim çok seveceksiniz

merhaba biz yaklaşık 3-4 hafta önce kedi almaya karar verdik ama annemler isteöedi sitelere girip araştırırken onların oyuncakları gerekiyormuş yoksa mobilyalarınız onların eşyası olur valla hep tırmalarlar bide sürekli ilgilenin o na bağırırsanız 1-2 hafta sizin yüzünüze bile bakma başkasınada bağırmayın o ona kızıldı sanır darılır benim başımdan geçen bi olayda onda söledim yani ben kedi besledim 1-2 yıl boyunca astım ve bronşit çıkınca verdik birine:)