Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Büyümeyen Yavru Kedi ,Bilgi Lutfen

Merhaba, Apartmanimizin bahcesinde dogum yapan sokak kedisinin yavrularindan bir tanesi hic buyumuyor.Gun boyu uyuyor veya bulundugu yerde yatiyor diger yavru ise onun 3 kati oldu saglikli bir kedi olarak yasiyor. Buyuk ihtimal dogustan gelen bir hastaligi var. Boyle giderse bir sure sonra olecek.Onu hergun oyle gormektense veterinere goturmeye karar verdim. Fakat ben hayatimda hic hayvan beslemedim.Veterinerler hakkinda da pek bilgim yok.Tedavi icin surekli gelmemi isterse buna vaktim yok.Bos zaman anca ayirabildim kediyi goturebilmek icin. Bu kedinin durumu hakkinda yorumlarinizi bekliyorum ? Acaba veterinerde bir igne veya ilac ile kendine gelir mi bu yavru kedi ? Hayvanlar hakkinda her konuda acemi biri olarak goruslerinizi almak istiyorum. Tesekkurler.

img

code

16 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

anlattığınıza göre küçük kalan kedi annesinin sütünü kardeşleri kadar çok emememiş eğer anne kedi çok yavru doğurmuşsa doğal olarak hepdine aynı derecede bakamıyor.Küçük kalan kedi anne sütündeki besinleri yeterince alamamış ve kardeşleri kadar büyüyememiş.bence hemen bir veterinere götürmeniz gerekiyor yavru için en iyisini veteriner hekimizin yapacaktır.

img

şilacık

19 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Veterinere goturdum, bir igne yapti, siringa ile agizdan beslemem icin vitamin iceren bir mama verdi. Eve getirdim sicak tutmak icin evde bakmam gerekiyormus. O aksam kedi uyuyordu bir sure sonra miyavlamaya basladi.Bazen susuyor yeniden uyuyordu.Sabah kalktigimda ölmüştü. Cok uzucu bir durum. Belki veterinere getirmekte gec kaldik (cok zayiflamisti) Belki dogustan gelen bir hastaligi vardi. Belki veterinerin yaptigi igne ters etki yapti. Sebep ne olursa olsun elimden geleni yapmama ragmen olmesi insani uzuyor. Kedinin bir kardesi vardi.Bir gun apartman girisinde diger kardesi annesinden sut iciyordu.Bu ise kendi basina duruyordu.Aldim ve annesinden sut icmesi icin diger yavrunun yanina koydum.Sut icen kardesi bunu arka ayagi ile itti.Belki de dislandi.Belki diger kedi cok acgozlu oldugu icin buna yeteri kadar sut kalmadi. Birkac hafta once de kucuk bir kaba sut koydugumda anne ve kardesi hemen kabin yanina geliyordu.Bu ise bakmiyordu bile gidip bir kenarda uyuyordu. Galiba dogustan gelen bir hastaligi vardi.Bilemiyorum. Mesaj icin tesekkurler.

img

code

16 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yavru kedicğin ölmesine çok üzüldüm =(

img

şilacık

19 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ