Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

^^acil yardım^^ kuşum hasta

Arkadaşlar çift kuşlarım düne kadar saglamdı ama bugün aslında dün akşamdan vardı birşeyler, dengesini saglayamıyo ve yere düşüyo.. gagasının yardımıyla zor duruyo...kafasını yere yakın ve egik duruyo sürekli sallanıyo.. sanki başı dönüyormuş gibi... neden olabilir çok acil yardım.....

img

tugraa

16 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım ; önce kafesi iice kontrol et herhengi bi sorun varmı pisliklerinde bişi varmı? yemlerine bişi karışmışmı? su durumu ne?(tavsiyem suyuna vitamin kat)belki katıyosundur ama solim.kaşınıyorlarmı üzerlerinde tüydökülmesi,yolunması ve değişik çıkıntılar varmı?rahat görebiliyormu ?bunları kontrol et ve web siteleri,kitaplardan yardım alabilirsin ama derim ki en yakın veterineere götür.ve kuşu dışarı çıkardıında nerelere gitti?dışardan bi enfeksyon kapmış olabilir yada serbest bırakıosan bişi yemiş olabilirler.(özellikle muhabbetse çabuk hastalanır acil müdahale yap.)herşeylerini sık sık yenile . kullanmıosan kafesin en alt kısmına ızgara kullan.pislikleri ile temasları mantar adı verilen kötü bir virüsün oluşmasını tetikler.kuşunu ne çook sıcak nede çok soğuk ortamda bulundur.kışın banyo yaptırma belirli günlerde 12 kere fıs fıs sık.banyoluklarıda vardır kafese korsun o kendi istediği zaman banyosunu yapar .kuşlarını dışarı bi yere çıkar kafesi ve malzemeleri iyice temizle gerekli tedavi olduktan ve ya kendin ilaç veya antibiotik takviyesi yaptıktan sonra kafese koyarsın.kuşların rahatlıycak ve kıpır kıpır olacaklardır.sen genede hastalıklarını iyice öğren.sonuçta göremeden ancak bu kadar yardım edebiliyorum. yardım edebildisen çok mutlu olrm. kuşlarına uzuuun ömürler dilerim

img

xxxcinkoxxx

16 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım önce kuşunu karşına çek neyin var kardeş die bi sor cevap vermeyecektir büyük ihtimal kesin senden çekiniyodur sonra kuşun gecelei kaçıp kaçıp içki içiyo olabilir ona da dikkat et hadi geçmiş olsun