Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Pozitif Köpek Eğitimi

Size biraz pozitif eğitimden bahsetmek istiyorum. Bilindiği gibi diğer ülkelere rağmen bu eğitim Türkiyede pek yaygın değildi fakat artık yavaş yavaş büyümeye başladı. Pozitif eğitimle tanışana kadar bende çok yanlış bilgilerle doluydum. Birkaç bilgi vererek sizide aydınlatmak beni mutlu edecek. Köpek eğitimi hitler zamanında başlamıştır. Naziler köpeklerin 6 ay 9 ay arası olmasını bekliyorlardı eğitim için çünkü öyle işkenceler yapıyorlardıki köpeğin o yaşa gelip acıya katlanması gerekiyordu bu yüzden köpek eğitimine başlama yaşı böyle bilindi. Fakat positif eğitimde bu yaş 2 aylıktır. Köpeğimiz öğrenmeye oldukça açıktır. Ve verilen şeyleri hemen kapar. Pozitif eğitimde köpek eğitim alırken sahibide onun yanında birlikte eğitim alır. Kesinlikle boğma ve dikenli tasmaya karşı bir sistemdir. Boğma tasma köpeğe korku ve acı verir. Köpeğe eğitimi sevdirmez sadece zorlar. Bazı diyolaglarımda köpek sahipleri ama beni çok sürüklüyor çaresiz bunu takıyorum dediler. Köpek pozitif bir şekilde eğitilip ona nasıl yürümesi gerektiği dikkatlice aşılanırsa zaten bu sorun ortadan kalkıyor. Biz köpeklerden bize benzemelerini istiyoruz.Ama bu yanlış. Onların yaptıkları bazı davranışlar bize çok anormal gelsede onlara çok normal geliyor çünkü bunun için nedenleri var önemli olan bize sorun gibi gelen şeyleri büyütmek değil kaynağını bulup nedenini araştırmaktır. Böylece dostunuzla hayatınız inanılmaz kolaylaşacak. Zaten bizimle yaşadıkları süre içerisinde kendi kapasiteleri doğrultusunda bize uyum sağlamaya çalışmaktadırlar. Tek yapılması gereken sorunları nedenlere indirgemeli ve çözmeliyiz. Hepinize dostlarınızla mutlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum. Pozitif Köpek eğitmeni Pınar Özgen [email protected] Eğitim verdirmek yada kısa bilgiler almak isterseniz bu adreste olacağım...

img

pozitif

16 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ