Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

muhabbet kuşunuz hangi kelimeleri söylüyor?

benimki daha çok yeni konuşmaya başladı o yüzden sadece cici kuş diyor? Sizinki hangi kelimeleri söylüyor? Belli kelimeler var mı kolay öğrenebileceği?

img

aiche06

18 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şimdiki kuşum henüz 7 gündür benimle yani henüz konuşmuyor ama önceki kuşumun en cok söylediği şey bebiş kelimesiydi. bunun dışında ışık (yani ismini, kuşcum, aşkımsın. bitanem vb. 10 kelime söylüyordu. hemen hepsinde (ş,c,i)harfleri vardı. bu harfleri içeren kelimeleri daha çabuk öğreniyorlar. ama benim kuşum onun için çok zor olan ismimi de söylüyordu. yani sen istersen kuşun pek çok şeyi söyleyebilir. iyi şanslar.

benim kuşum da 7. ayını doldurdu 8. ayına girdi ama epey dilli kerata..söylediği kelimeleri sıralamak gerekirse -1,2,3,4,5 -pazartesi salı çarşamba perşembe -denizim -annecim babacım -aman yarabbim -lailaheillallah -bismillah -cici-kuşum - gel oğlum gel gel gelll -fıstığım -canımmmmmm -bitanem -şişko -şşşşşşşşşşşşşşş -hoşgeldin -hoşçakal -napıyorsun kuşum -nerdesin bitanem -şekerim -aşkım -hadi hadi hadiiiiii :D fatih ürek versiyon :P -unuttuklarım varsa eklerim.. şimdilik bunlar... walla siteye ekleyecektim ama nazar olur diye eklemedim.. ilerde belki :))))

img

denizyildizi

16 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Askim, canim, bitanem, tatlim, civcivim, cok tatli, cok guzelsin diyor benim kusum. icinde ş k p ç t b olan kelimeleri daha cabuk ogreniyorlar.

img

Mavi_Ada

7 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir yıldır bende kuşum çok konuşmuyo bizimle çok ilgilenmeyi de sevmiyor ama ismini çok güzel söylüyor. Fıstık, aşkım ,cicikuş bi de öpücük atıyo

img

Cikkivir

8 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ