Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Tecrübeli Arkadaşlar Yazsın ...!

Arkadaşlar, köpekler benim vazgeçilmez arkadaşlarımdır. Daha önce bahçeli evimde uzun süreler köpek besledim. Ancak şu an bir apartman dairesindeyim. Ve yine bir köpek almayı düşünüyorum ancak tek çekintim ; Ev içerisinde beslenen köpeklerin evde kötü bir koku meydana getirip getirmediği ! Ev içerisinde köpek besleyen birkaç kişi "Tuvaletini yaptığı yeri temiz tutarsan, koku falan olmuyor" derken, bazıları ise "Ne kafar tuvalet yaptığı yeri temizlersen temizle, köpeğin kendisi çok kötü bir koku yayıyor ve evin içerisi çok kötü kokuyor. Hatta evimize gelen misafirler, kokudan dolayı evimizden bir an önce gitmek istiyorlar" diyorlar. Ben, gerçekten ev içerisinde orta boy (süs köpeği değil) köpek besleyen arkadaşların bu konudaki tecrübelerini bu forumda benimle paylaşmalarını rica ediyorum. Lütfen bahçeli evinde köpek beslemiş ya da bir diğer değişle köpeğini sürekli olarak ev içinde beslememiş arkadaşlar bu konuya yorum yapmasınlar. Gerçekten bir apartman dairesinde köpek beslemiş olan tecrübeli arkadaşların deneyimlerine ihtiyacım var.

img

mottohoze

16 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi akşamlar öncelikle sizin içinizin rahatlaması açısından konuya şöyle gireyim ben senelerdir evde köpek besleyen birisiyim ve bir çokta evinde köpek besleyen arkadaşım var.öncelikle istediğiniz şikayetlerin ve sorunların olmaması için kendi sorumluluklarınızı tamamen köpeğinizle yaşadığınız sürece ki bu yavruluğundan ölene kadar devam eden bi süreç yerinize getirmelisiniz.benim bizzat beslediğim ve içim rahat olaraka söyleyebileceğim kendine has kokusu olamayn ve eğitilebilirliği öğrenme kabiliyeti yüksek olan köpek olarak size dogo argentino yu tavsiye ederim.köpeğinize yavruluk döneminde ilk olarak öpreteniz gerekn tuvalet eğitimidir ve egzersilerine dikkat edilmelidir bilgi için www.dogoargentino.ofingo.com

img

sinan_ozkaya

16 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

10 yıl apartman dairesinde köpek besledim,6 yıldırda bahçeli evde besliyorum.ne kadar temiz tutarsan tut, hayvanın deri üstündeki sekresyonlarının özel bir kokusu var, aynı insanların ciltteki ter ve yağ bezleri gibi.o kokuyu gidermek mümkün değil.köpek beslenen evde az veya çok o koku mutlaka olur.köpeği besleyen insan buna alıştığı için ancak uzun süre evden uzak kalırsa dışardan geldiğinde kendiside hisseder.bahçede beslediğinizdede sizin kıyafetinize koku siniyor.kısacası lafın özeti insanların ne dediğine aldırmayın.genel bakım önerilerine uyarak eğer köpekleri seviyorsanız bence alın ve bakın.seven insana koku,gürültü vs boş gelir.kokuyor olsada alacaksınız olmasada.hem daha iyi, çok misafirde gelmemiş olur.

img

vulevu

16 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ