Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedilerin insancıl davranışları.....

benim çalıştığım işyerinin patronun evinde dişi erkek yetişkin olmak üzere 5 kedi besliyorlar 2 si yetişkin ... hafta sonu öğle yemeğini yemek için patronun evine gitmiştik yemekler hazırlanırken kapıda miyavlıyıp duran bir kedi vardı nevin teyse ( patronun annesi ) kapıyı actı ve aynen soyle dedi ... GENEMİ SEN GİT YAVRULARINI GETİR SEN COK YEDİN HADİ GİT... diyerek kapıyı kapattı ... aradan bi 10 - 15 dk geçti ve bu sefer kapıdan gelen miyav sesini duyan nevin teyze actı kapıyı ve anında sok oldu ... nemi oldu anne kedi 3 yavrusunuda alıp kapının önüne kadar getirmiş bodrum kattan ta 1 kata yani 2 uzuncana merdivenlerden taşıyarak getirmiş ... bir kedi bu kadarmı insan sözünden anlar dersiniz? nevin teyze etkilendi ve yavruların ücünüde besledi ... sizin basınıza yada arkadasınızın basına buna benzer bir olay geldimi? paylaşmak isterseniz bu forma yazın pls

img

wolf_alone

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vayy,çok güzel bişey yaa.benim bşıma da çok geliyo böyle şeyler ama bu kadarını hiç görmedim:)))

img

şilacık

19 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Farklı bir şey ama yazayım. 11-12 yaşlardayım,istanbul üsküdar da ziyaretteyiz,15-20 gün kalacaktık, güzel kedileri vardı sonra kedim olduya,eve girdiğimizden beri hep benle idi.oynar,yatar kalkar hep benle.... bir sabah uyanıyoruz ,daha doğrusu beni uyandırıyorlar korku ve telaşla , uyanıyorum , yorganın üstünde 4-5 kömür gibi akrep,yerdede 5-6 kömür gibi akrep ama boğulmuşlardı , kedim onların icabına bakmış yanımda uyuyordu. kedimde kömür gibi simsiyahtı. hoşcakalın. sevgiler,selamlar. tokattan baha.

img

baha60

18 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim yakın arkadaşımın siyam kedisi ponçik ankarada deprem olmadan önce onu uyandırmıştı. deli gibi onu tırmalıyormuş. ertesi gün ben gitmiştim arkadaşım hala şoktaydı. yani depreme mi korksun yoksa kedinin tırmalamasına mı korksun..bir de aynı gün yine deprem olmaz mı...kedi bana, ben kediye, arkadaşım bana bakıyor öyle kaldık.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kedim MINIK (4 agustosta kaybettım) hakkında insani özelliklerini anlatsam ''''hadi ya abartıyorsun dersiniz'''' ama bu özelliğini veterineride kabul ediyor. Veterinimizin dediğine göre kesinlikle kendini 4 ayaklı olarak kabul etmiyordu,bizim içinde aileden biriydi zaten ve oda herseferinde bunu bize gösteriyordu. En basit anımız, Bir gün acil durum toplantısı yapıyorduk evde, aile fertleri masaya oturduk herkes fikrini söylüyordu babamın yanı, sağ tarafı bostu, beyfendi en asil edasıyla geldi oturdu ve miyavladı, o''da kendince birseyler söyledi. Konu ise içinde bulunduğumuz ekonomik krizdi. O güne kadar ağzına hazır mamadan ölüm pahasınada olsa birsey koymayan MINIK yemek yemeye başladı... Mınık''ımı cok özlüyorum........................

img

ebmin

18 yıl 9 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biraz geç de olsa bu başlığı gördüm nedense kaçırmışım daha önce...benim kedim artık halamla yaşıyor bahçeli evi var diye...geçenlerde halam pisimle merdivende burun buruna gelmiş,halamın "sakın o çamurlu ayaklarınla girme eve"demesiyle pisiciğim geri dönüp tekrar bahçeye inmiş...akıllı bıdık yerim onu ben:))

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ