Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

BEN NE KATİLİM NEDE CANAVAR HERŞEY ONUN SUÇU...

BEN NE KATİLİM NEDE CANAVAR HERŞEY ONUN SUÇU... Sıcacıktı olduğum yer. Yanımda bir sürü bana benzeyen hareketli kımıl kımıl birşeyler vardı. Benim gibi ses çıkartıyor benim gibi kokuyorlar. Sanırım bunlar kardeşlerim olsa gerek. İşte annemde geldi şimdi uzanacak ve memelerinden süt emmemize müsahede edecek. İşte koşturmaca keşke yürüyebilsem. Offf çok acıktım ha gayret yakalıyacağım bir meme vee iştee. anneceiğimiz ılıcık sütü bana çok iyi gelecek. Bu insanlar galiba annemin ailesi tabi bizimde ne güzel bizi çok seviyorlar. Baksanıza üşümeyelim diye altımıza şilteler bile koymuşlar. Günler çok hızlı geçiyor. Hele bir köpekseniz daha da hızlı. Artık yürüyüp koşturabiliyorum. Bütün gün kardeşlerimle tepişiyoruz oynuyoruz eğleniyoruz. Artık o insanlarla da oynuyoruz. Biz çok küçükken bize yaptıkları için onlara sevgi gösterisinde bulunabiliyorum. Çok güzel çok mutluyum. Ayrıca meme emmek için annemin yatmasını beklememe gerek yok. Acıkınca yakaladığım yerde yapışıyorum hhe hhee ... Ohh ohh bu insanlarda bize çok güzel mamalar hazırlıyorlar. Annem duymasın ama onun sütünden daha lezzetli. Sanırım kaynağı şu çuval bir yakından baksam fena olmaz. Oda ne aman tanrıım bir sürü mama biraz sert ama çok güzel.. Bol bol yiyeyim. Opsss yakalandık amaan enseme yapışı verdi bir el. HAYIR de ne demek ? Galiba yanlış bir şey yaptım. Neyse artık o çuvaldan uzak durmalıyım zaten onlar veriyor bana. Bu gün kardeşlerimden 2 tanesini bir adam alıp gitti. Nereye götürdü onları acaba ne zaman geri gelecekler. Şimdiden çok özledim onları. Ama günler geçti geri gelmediler. Galiba başka bir sahibe verildiler. Canım kardeşlerim umarım bir gün karşılaşırız. Derken diğerleride tek tek ayrıldı evden yeni sahipleri ile birlikte. Sadece kız kardeşim ve ben kaldık. Tüm günümüzü muzurluk yaparak geçiriyoruz. 3 ay oldu doğalı. Kardeşlerim acaba ne yapıyor annemi ve bizi özlüyorlardır derken... Genç bir adam beni kucakladı sevgi dolu gözlerle baktı bana. Karton bir kutuya koydular beni. Üstüne birkaç delik açılmış kapağı kapalı zifiri karanlık bir yer. Galiba buda benim yeni sahibim. Umarım annemin sahipleri kadar iyi biridir. Nerdeyim burası çok sarsıntılı, miğdem bulanıyor. Havasızda kaldım. Sarsıntılar kesildi ve kutu açıldı beni kucakladı. Burası neresi nerdeyim aman tanrım her taraf insan kaynıyor. Bir kapıdan içeri girdik. Beyaz önlüklü bir insan. Sende kimsin yahu? Garip bir masaya koydu beni. Ne yapıyor öyle o elindeki de ne ? Off canım acıdı. Yaf bişi batırdı bu manyak bana. Ah bir kafamı çevirebilseydim görürdün gününü. Şimdide yicek bişi verdi. Sanırım bu iyi birşeydi. Sahibim beni kucakladı bu sefer kutuya koymadı. Yine sallanıyor. Bahçeli bir eve geldik. Eski evime benziyor. Artık burada yaşayacağım galiba. Güzel yer, gezinmem için saldı beni bahçeyi biraz kolaçan edeyim birazcık. İşte yatacağım yer burası. Tahta küçük bir ev çok güzel saol sahip. Heeyy dursana dur yapma aaaa çıkart bu şeyi boynumdan. Off rahat bırak beni bu da ne amaaanın bağladı beni buraya. Heey nereye gidiyorsun hooppps beni burda bırakmasanaaaaa... Hava karardı soğududa. Dur biraz inleyim annem hep bakardı. Heheee işte geliyor. off ahh aman noluyor niçin vuruyorsun. yapma ne olur. Lütfen... Yaa niçin dövdü beni şimdi bu yaa.. Kötü bişi yapmadımki sadece onu çağırmak istedim. Çok korktum tek başıma üşüdümde. Neyse galiba alışmalıyım yanlızlığa. İki aydır birlikteyiz. Geceleri hep yanlızım. Havladığımda beni gelip dövüyor. Bende artık çağırmıyorum onu. Duvarların ardında birşeyler olup bitiyor ama ne ? Ayrıca sık sık beyaz önlüklü insana götürüyor beni. Habire iğne kakıp duruyor. Alıştım artık koymuyor. İşte yine beyaz önlüklüklü insan. Yine iğne yapıyor hehe acımadıkii acımadıkii acıma.. acı... aa... Noldu nerdeyim offf sanki üstümde tır geçmiş gibi. hıı oda ne kafamdaki sargılar kulaklarımda ki ağrı da ne aboovvvv kuyruğum kuyruğuma ne oldu. Gitmiiiş kuyruğum yok ben şimdi nasıl dengeli koşacağım, sahibime nasıl sevgimi gösterceğim. Neden kestiniz kuyruğumu niçin. Sizin kollarınızı kessek hoşunuza gidermi. Ben kuyruğumu çok seviyordum. Canım sıkılınca kovalamaca oynuyorduk. Niçin kestiniz onu. Yine evdeyiz. Bağladı beni yemeğimi artık fazla fazla veriyor. Suyumada renkli küçük şekerler atıyor. Suyun tadi bir garip geliyor. Diğer köpeklerin sesini duyuyorum. Onlarla konuşcam ama havlarsam dayak yiyeceğim. En iyisi sus otur aşşağı. Yine beyazlı insan yine neremi keseceksin!!!!! Aaa sargılarımı açıyor. Oooo kulaklarıım onlarda kesilmiş. Vaay karizmatik olmuş. Ama doğal halim daha güzeldi. Hadi yine eve... Eee niçin kulube değil. Beni niçin burda yatırıyorsun. Girmem ben oraya hayır Ihhh girmicem işte. Vurma bee girmicem banene off ahhh. Üstüme kapandı kapılar birden. Kapkaranlık korkuyorum niçin burdayım. Havlıcam işte bağırcam avazım çıktığı kadar. WOW WOW WOW derken kapı açıldı. Beni dövüyor yine elinde kalın birşeyle habire vuruyor bana. Ne olursn yapma lütfen yalvarıyorum sahip dövme beni. Bilmiyorsunki istesem o bana vurduğun kolunu parçalayıp un ufak edebilceğimi. Ben seni böylesine severken niçin bana vuruyorsun. Yine kapı kapandı karanlıklara büründü ruhum. Ne zamandır burdayım bilmiyorum ama ışıklar sızıyor aradan. Karnım çok aç. Neden bana hala yemek vermedi...? Günler günleri haftaları kovalıyor büyüyor, gelişiyor ve güçleniyorum. Beni sık sık o karanlık yere kapatıyor. Bazem günlerce orda kalıyorum yemekte vermiyor. Ağaca astığı o lastikleri ısırmam için beni zorluyor. Yapmazsamda odunla dövüyor. Sokaktaki kedileri köpeklere saldırmam için bana emir veriyor. Yapamam onlar benden zayıf acizler, nasıl onlara kıyarım onlarda can derken kafama şaplağı yiyorum. Zincirimi gevşetti saldırma zamanı.... Kanın kokusuda tadıda iğrenç. Kendimden utanıyorum..! Ama sahibim böyle istiyor yapmak zorundayım. Yoksa bana kızacak vuracak. Artık eskisi gibi güzel mamalar vermiyor. Bu çiğ kemikler kanlı kanlı çok iğrenç. Ama alışmak zorundayım yoksa aç kalırım. Büyüyorum hızla 1 yaşında kocaman genç bir delikanlıyım. Tabi bu süreç zarfında bir sürü köpek ısırttı bana ne acı birşey. Lastikleri kütükleri ne isterse ısırıyorum. Bugün garip bir yere götürdü beni. Birsürü bana benzeyen köepek var. İçeri girerken kenarda yaralı bir köpek gördüm. Başında birkaç adam konuşuyorlar. Bir odada bekliyoruz sahibimle. İçeriden insan sesleri ve köpek hırıltıları geliyor. Acaba neler oluyor? Sahibim çekiyor tasmamdan gidiyoruz bir insan kalabalığının içine. Beni izliyorlar bize bakıyorlar ve karşımda da başka bir köpek çok kötü bakıyor bana sahibim kayışımı çıkardı. Saldır olm hadi olum ateşliyor beni. Karşıdaki de aynı şekilde köpeğine telkin veriyor. Dövüşmemi istiyor benim. Yapamam ben kimseyi incitemem istemiyorum bunu yapmayı. Salı verdi üzerime köpeği. Ben dövüşmek istemiyorum!!! Kafesin içinde bir sağa bir sola kaçıyorum yapmıcam işte dövüşmeyeceğim. Birkaç dakikalık kovalamaca ardından sahibi aldı köpeğini üzerimden. Benim sahibim ise çok kızgındı beni oracıkte dövmeye başladı. İnsanlar alaylı alaylı bakıyor bana çok utanıyordum. Eve geldik ve beni yine karanlık yere kitledi. Birkaç gündür buradayım. Aç susuzum acaba iyimi onun için endişelenmye başladım. Gelip dövmesine bile razıyım. Bu gün erken saatlerde geldi yanıma. Beni arabasına koydu ve gidiyoruz. Yine köpeklerin dövüştüğü o yerdeyiz. Sıram geldi kafesin içi kan olmuş her bir köşesi. Bu sefer kaçmamalıyım sahibimi küçük düşürmemeliyim. Ama kendim istediğim için değil. Sahibim istediği için dövüşüyorum. İşte zamanı geldi bıraktılar bizi rakibim oldukça diri bir köpek. İlk anda aldığım göğüs darbesinin ardından üzerime çıkmaya çalışıken yakalyı verdim boynundan. Canı acıyor, fakat merhamet istemiyor direniyor. Bırakamam bırakırsam saldıracak savurmaya başlıyorum dişlerimin arasında kayan eti hissediyorum. Mideme bile iniyor kanları. Git gide açılıyor yara. Beni çekiyor sahibim tasmamdan. Hayııır bırakmaaam sen değimliydin öldürmemi isteyen. Bırakıverdim boynundan süzülen kanları görünce içim acıdı onun yerinde olmayı istemezdim asla..!!! Sahibim mutlu gibiydi kazanmıştım. Başımı okşadı sevdi beni yaptıklarım hoşuna gitmiş olsa gerek. O akşam kulubede yattım. Bolca yemek verdi bana. Anladımki kavga ettiğim zaman beni çok seviyor. Yine o yerdeyiz. Bu gün beni dövüştürecek yine. O lanet kafesteyiz başka bir köepk ve saihplerimizle. Karşımdaki biraz yaşlı bir köpek. Şampiyon diye haykırıyorlar onun için hernedemekse. Başlıyoruz. Bir altta bir üstte dişleri kah kalçamda kah ensamde. Yenilemem sahibimi üzemem. Bir hamle ile altından kalkıyorum. Boğazına hamleler yapıp yakalamaya çalışıyorum. Orası hassas geçen sefer rakibi ordan yakalayıp alt ettim. Yine yaptım yine boğaz açtım. Yine kazandım işte sahibim benimle övünüyor beni sevip yere göğe sığdıramıyordu. Defalarca girdim o kafese. Nice boğazlar indirdim aşağıya. Acıyorum ama mecburum keşke bunu yapmak zorunda olmasam. Sahibim öyle istiyor mecburum. Zaman geçiyor. Bir sürü dövüş kazandım rakiplerimden önümde ölenler oldu. Ama bu sahibi hep mutlu etti onun mutluluğu için herşyei yaparım. İstemediğim bir şey olsa bile. Şampiyon şapmpiyon diye artık insanlar bana haykırıyordu. İyi bir şey olmalı bu Artık karanlığa kapatılmıyorum. Sahibimin istediği gibi bir köpek olmuştum. Gece kulubemde yatıyorum. Açık bir hava ortalık sessiz. Sahibim evde yok halan dönmedi. Birses duydum galiba o geldi. Oda kim bu bir yabancı. Hey sen şşşttt alooo baksana hey çık bahçemden kardeşim sana diyorum. Bana bakıyor umursamaz bir biçimde ve yoluna devam ediyor kapıya yöneldi. Heey oraya giremezsin orası sahibimin evi çık çabuk dışarı. Onu engellemeliyim lanet olsun şu zincire. Kurtulmalıyım yoksa eve zarar verecek sahibim bana kızar evi bana emanet etti. Zorluyorum zinciri dahada fazla hızlı çekiyorum. Tekrar tekrar zorluyorum derken kırıldı zincir kurtulu verdim. Var gücümle üstüne atladım o insanın. Bacaklarından kollarından ısırıklar alıyorum. Bu kadar yeter ama kendime engel olamıyorum. Duramıyorum oda durmuyor sürekli debeleniyor. Bana karşı koyamazsınki sen. Senmisin bana kafa tutan atılıyorum boynuna diğerlerine yaptığım gibi. Sirkeliyorum bir sağa bir sola. Artık durdu hareket etmiyor. Kazandım yine rakibimi alt ettim. Sahibim görünce benimle gurur duyacak. Fakat işler umduğum gibi gitmedi bana çok kızdı. On çok zor duruma soktum onu galiba. Mavili insanlar var burada. Işık saçan araçlar. İşte yine o beyaz önlüklü geldi. Beni bir kafese koyup götürdüler. Vahşi diyorlar yaratık canavar. Ben bunları yapmayı hiç istemedimki. Sahibim istedi benden bunları bana öldürmeyi o öğretti. O emretti. Bende isterdim diğer köpekler gibi sahibimle parklarda gezinmeyi. Çocuklarla oynamayı. O bana böyle olmayı öğretti. Ben katil değilim canavar değilim sahibim istedi öyle yapmamı ne olur bana kızmayın. Hor görmeyin beni.Hep hoşuna giderdi kazanmam şimdi ise kızdı. Bir başıma ondan uzak bir kafesteyim. Ortalıkta bir sürü önlüklü var. Uyutmak diyip duruyorlar ne demek bu ? Birkaç gün geçti. Kafesimle beni bir yere aldılar. Önlüklülerden biri geldi yanıma yine o şeyi batırcak bana. Hiç kasma kendini adamım acımayacak. Hehee acımadı işte bak. Aman tanrın neler oluyor. Gözlerim kararıyor. İçim ürperdi birden. Kasılarım çelik gibi oldu kımıldamakta ve nefes almakta güçlük çekiyorum. Kalp atışlarım hızlandı soluk almak zorlaştı iyicene. Uyutmak !!! İşte bu olsa gerek. Canımı alıyorlar. Son yaptığım galiba çok kötü bir şeydi. Cezası bu kadar büyük. Öylece hareketsiz yatıyorum. Nefes alırken ciğerlerim yanıyor. Nerdesin sahip ? Son anlarımda niçin yanımda yoksun. Ben hep senin istediğin gibi bir köpek oldum istemedende olsa her dediğini yaptım. Sen ise beni bu zor anımda yalnız bıraktın. Sahip nerdesin lütfen gel. Lütfen. Lüt ... Her ne kadar sürç-ü lisan eylediysem affola... Saygılar motorize_deli.

img

linkinnur

17 yıl 3 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ELİNE,YÜREĞİNE, EMEĞİNE SAĞLIK.saygılarımla... vedat tek.

img

jago01

16 yıl 6 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gerçekten çok güzel. bi rott sahibi olarak çok duygulandım. galiba hepimiz bunları yapıyoruz. diğerlerinden güçlü insanı ürkütecek bir köpek istiyoruz ama galiba hatalıyız...

img

burcakaksit

16 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bunu okurken çok duygulandım son bölümlerinde ağladım bile benimde bir dobermanım vardı öldü o aklıma geldi ama onun ölmesinden ben sorunlu olmadıığm halde hep kendimi suçlayıp vicdan azabı çekiyorum artık onu unutmak için bir golden alıcağım ve goldeni yetiştireceğim.

img

fdvarol

16 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

söyleyecek fazla bişe bulamıyorum evet hepimiz buna benzer şeyler yapıyoruz lütfen insanları affedin

img

ferhat09

16 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eline koluna yüregine saglık okurken cok duygulandım. Bunları Yapan bizmiyiz Hayvandan Farkımızmı war..

img

crucher

16 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk defa köpek sahibi olmaya hazırlanan birisi olarak, çok duygulandım, köpeklerimizi canavar olarak değil, bir dost olarak sahiplenmeli ve ilgilenmeliyiz.Bundan sonraki hayatımı önemli derecede etkileyecek bir makale. teşekkür ederim.

img

brabus

16 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gerçekten ellerine kollarına gözlerine sağlık iyi emek vermişsin inşallah bazıları ders çıkarmıştır. o köpeğin kendisini um ufak edebileceğini ama sahibi olduğu için yapmadığını bazı iki ayaklı iki kollu insan görünümlü hayvanlar anlamıştır dilerim saolasın kardeş