Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

japon balığı

arkadaşlar bugün bir tane fanus içinde japon balığı aldım... ilk kez besleyeceğim.. japon balıkları hakkında bilgi ararken bi yerde japon balıklarının yaşayamayacağını okudum.. bunun doğrulup payı nedir? madem yaşayamıyor niçin fanusta satılıyor :( moralim bozuldu o yazıyı okuyunca... :( bir de suyunu değiştitreceğimiz zaman dinlenmiş su olması gerektiğini söylediler.. su ne kadar dinlenmiş olsun?

img

denizyildizi

16 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fanusta yaşayamayacağını okudum...

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ

bak dostum ben bu meraka bir vazoda dursun die başlaım ama girdim çıkamadım şimdi60*22*30 luk akvaryumum var ama buda yetmedi şimdi 80*40*50 lik alıcam yarın inş. sana bilgi wermeye gelince aynısıı banada demişler di hemde en yakın bi abim 1 vazo 3 balık almıştım bana suyunu 2 günde bir içinden 1 bardak su alıp yeni damacana yani temiz su koyacaksın dediler ben de yaptım birde 15 günde bir tamamen su değişecek 2.si balıkların ölümüne gelince japonları çoğalttım 6 balığım olmuştu fekat bunların 4 ü öldü 2 tane kaldı bendede büyük olduğu için almadım sana tavsiye olürlerse alma imkanın varsa bir akvaryum al başka balık besle o zaman anliyacaksın ne demek istiyeceğimi ok bana burdan ulaşa bilirsin msn:[email protected] cep:0537 540 24 19

img

akvaryumania

16 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1 hafta

img

clas

16 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende yeni üç tane balık aldım plastik akvaryumun içinde yaşıyorlar. balıklarını nasıl çoğalttın akvaryumania

img

night

17 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balığım hala yaşıyor yaklaşık 2 ayı geçtii... hatta şuan fanusta değil kocaman derin bir kapta :D giden gelen bakıyor :D fanus olmayınca epey ilgi çekiyorr. ama yaşıyor benim "fırfırım"... fakat ölürse de bir daha almammm... evet güzel balık beslemek ama özellikle şehir dışına çok çıkan ve de kendini derslere vermek durumunda kalan kişiler için zor bir görevvv....

img

denizyildizi

ÖZEL MESAJ