Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam hakkında sorularım var

-kuyruğunun uç kısmı kurudu -hiç su içmiyor -ben elimle yemek yedirmediğim sürece kendisi yemiyor -sürekli ölecek gb olup rengi kararıyor -hazırladığımız akvaryumun içerisinde durmuyor bize yardımcı olabilecek kimse yokmu :(

img

citirsemos

16 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuyruğunun uç kısmı için bişey diyemeyeceğim, bir fikrim yok, ama su içme konusuna gelince, yediği bitkilerden su ihtiyacını karşılar, direk olarak su içtikleri nadirdir. Yemek yeme konusuna gelince acıkınca muhakkak yer merak etmeyin, ama isterseniz bir diyet programını değiştirmeyi deneyin. Akvaryum yerine keşke tel kafes kullansaydınız, bende iguanamı akvaryumda tutamamıştım çünkü, cama yansımadan dolayı kendini görüp strese giriyordu, ben size tel kafes öneririm...

img

arkeologum

17 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuyrugunun uç kısmı düşecek. biçimsiz bir şekilde yeni bir kuyruk ucu cıkacak. büyük ölçüde yedikleri besinlerin içindeki su ile idare ederler ama su içtiklerini defalrca gördüm. yemeklerinin üzerine 3 günde bir 5-6 granül calcidine granül serp iştahını açacaktır.

img

frazetta

16 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

citirsemos sürekli elden verme yoksa sadece elinden yer akvaryumunu tekrar dekore et yemeklerinin üstüne su sık calcium granül ver (3günde 5-6 granül yemeğin üstüne)

img

rexraptor

15 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ