Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

snakehunter-frazetta-arkeologum ve bütün bilgili arkadaşlar abiler ablalar yardım!!!

selamlar kadıköyde bir petshoptan 2 yaşında güzel bir iguana aldım daha önceden az tecrübem var ama aydınlatma konusunda çok bilgisizim yardımlarınıza aşırı derecede ihityacım var lütfen cevaplayın.kadıköyde bir elektrikçide osram infrared lamba buldum teflon kaplama sanırm 300w emin degilim ama... adam bana sürüngen için alıyorsun heralde dedi evet ona bakıyorum dedim.bunları alan oluyo baya sattım 9 10 kişiye dedi iyiymiş ısıtıomuş felan dedi.bende bilgisizim ole sorucam şimdi almıcam dedim.sonra buraya geldim size koştum.şimdi bu faydalı mıdır?eger almalıysam günde ne kadar süre açık tutmalıyım?ayrıca uvb de alıcam arıyorum satan biyer buldum kadıköyde.uvb ile bir arada kullanmalı mıyım? uvb ne kadar açık kalmalı? yardımlarınızı bekliyorum.ilginize şimdiden teşekkürler.

img

mj

16 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle hayırlı olsun diyorum sana. umarım birlikte güzel zamanlar geçirirsiniz. 300w infrared ısıtıcı çok yüksek ve lüzumsuz. PetShop`larda 35w 40 w arasında üzerinde For iguana`s yazılı ultra viole ışınlar mevcut. bilinçsiz satıcıların bitkiler için olan ve cilde çok fazla zararı olan lambaları sürüngenler için sattıklarını defalarca duydum. bu doğrultuda almamız gereken uv lambanın üzerinde ``For iguana`s`` yazısını aramalıyız. günde 3,5 yada 4 saat yakman onun deri değişimi sindirimi kemik gelişimi için yeterli olacaktır. unutma hepsinden önemlisi ısı pedi. mutlaka ısı pedi kullanmalısın.

img

frazetta

16 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum kullanacağın uv lambası çok farklı bişey. bilmiyorım arkadaşlar nasıl bi lamba kullanıyor ama bir tek yerde var bildiğim oda perşembe pazarının ordakı elektrikçilerde hatta tek bi tanesinde var. üzerinde zaten iguana amlemi var tavsiye ederim. ancak piyasada çok çeşitte uv lambası var ama hepsinin işlevleri farklı bilgin ola. gidip pat diye alma.uv lambasını 8- 10 saat açık tutsanda olur ama mutlaka kullan!!kullanmassan iguananda orantısız kemik büyümesi oluyor. saygılar!!

img

rebelvictim

16 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ