Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Sık görülen önemli bir hastalık;YÜZ OYUCU MİTE- KNEMİDOKOPTES

ARKADAŞLAR ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA , üreticiler ve pet shoplar dahil pek çok kişinin MANTAR diye nitelendirdiği yüz ve gaga hastalığının aslında KNEMİDOPTES (Yüz oyucu mite,uyuz da denilebilir)olduğunu öğrendim.Nette bu ismle arama yaparsanız resimlerini göreceksiniz. Bu hastalık için kesin tedavisi için de * ivermectin türevleri, * AÜ VET.FAK. dökümanlarından Neguvon toz ilaçlarının mite lara(uyuz) kesin tedavi olduğunu öğrendim,denedim ve 2 günde sonuç aldım. Ayrıca veteriner arkadaşımın tavsiyesiyle eczaneden * % 1 borik asit çözeltisi yaptırdım ve kullandım.Sonuç son derece başarılı.Bu çözeltinin mantar için de faydalı olduğunu öğrendim. Ayrıca * salisilik asit içeren pomatların mantara kullanılabileceğini yine bir veteriner arkadaş(kuşlarda uzman) söyledi. Eczanelerde bunlar bulunuyor. KENDİNİZİ GEREKSİZ YERE YORMAMANIZ, KUŞLARA BİLMEDEN BOŞUNA İLAÇ DENEMELERİYLE EZİYET ETMEMEMİZ DİLEĞİYLE BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM,FAYDALI OLMASI UMUDUYLA.

img

patriot

16 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

patriot arkadaşım,hiç bir şeyle uğraşma,eczaneden vics al,kulak karıştırıcı ile cere ve gagasının başlangıç yerlerine yedirerek sür,ayaklarına ve tüneklerine pamuk yardımıyla sür,2`ciye gerek kalmadığını göreceksin,ağır vaka ise iki gün ara ile bir daha sür.Bir daha olmadığını göreceksin.

img

kuşcuusta

16 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ