Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Kendi yavrularına bakarlarmı?

Arkadaşlar, Afrika çikletleri yavrularını korur ve bakar diye biliyorum ama benim ice man(Acei)''lerim bunu yapmıyorlar.dişiyle çiftleştikten sonra erkek dişiyle bir daha ilgilenmiyor ve dişinin yavrularını yiyor. Benim bildiğim erkekte yavrulara bakmalı. Aynı şekilde dişide yavrularını ağzından attıktan sonra onlara bakmıyor bu normal mi? Normalse söyleyin dişinin ağzındaki 2''nci yavrularıda birinci yaşayalar gibi yavruluğa alıyım. İyi günler,Saygılar.

img

kemal128

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm... bazı afrika chicledleri bunu yapabilir.normal bişey.dişi yumurtlayıp, erkek yumurtaları döllediği zaman dişi ile erkeği ayırman gerekiyor.birde dişi sayısı ne?dişi saysını 2-3 veya 4 olsun.bazen dişi yumurtaları ağzına alınca erkek dişiyi sıkıştırıp yumurtaları attırmasına neden olabiliyor.onun için fazla dişi ve ayrı bir akvaryum daha. umarım yardımcı olabilmişimdir. kolay gelsin....

img

frontozo

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam , dişi ile erkeği ayırman gerekir.Dişi yavrusunu erkekten her zaman koruyamayabilir.Ağızda kuluçka yapan Acei'lerin ağız yapısı dardır ve çeneleri serttir. Balıkların kusturulması bu nedenle güç olabilir. Yavrularında bu yüzden iskelet kırıkları görülebilir.Yavruları sağlıklı almalısın

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu doğal bişey frontozo nunda dediği gibi dişi ile erkeği ayır, akvaryumunda yer sıkıntısı yoksa bir camla akvaryumu ayırabilirsin bu hem kolay hem de iyi olacaktır!!!

img

scepter

18 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ