Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Yemek yemiyor, sürekli kaçmak istiyor :(

arkadaşlar iguşum son 5-6 gündür yemek yemiyor. önceden pencere kenarlarına veya balkona çıkıp güneşlenir,sonra yerine dönerdi, şimdi camları tırmalıyor, kapı altlarını kazmaya çalışıyor, hiç bir yerde rahat durmuyor. sürekli bir gitme arzusu var. yuvasındada uyumuyor artık, evin bir yerlerine saklanıp uyumaya çalışıyor. hatta geçen gün balkondan aşağıya atladı neyseki biryerine birşey olmadı. deri değiştirmiyor şu an yani onun huysuzluğu değil, yaklaşık 2 yaşında, daha önce hiç böyle bir davranışta bulunmamıştı, yardım ve önerilerinizi bekliyorum

img

zift

17 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sorun anlaşıldı, şu an yumurtluyor arkadaşlar.... şok içindeyim.. 8 tane yumurta var.. daha da çıkacak galiba.... ne yapmalıyım nolur yardımm.. ne yapıcam bu yumurtaları

img

zift

17 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yumurtalarını bıraktığı yere yaklaşmayacaksın, kimseyi de yaklaştırmayacaksın :) kendisi yumurtalarını korumaya çalışacaktır.. Bulunduğu ortamı sıcak tutmaya çalış yeter.. Bu arada balkonda güneşlenirken dikkatli ol, benim iguşumda gider balkon demirinin üstüne çıkar uzanırdı orda güneşlenirdi, üst kattaki komşunun çocuğu "aaa bu ne canlı mı bu?" diye üstüne çilek atmış :( bizimkide korkup 3. kattan aşağı atladı, bi daha da bulamadım igumu :(

img

ozzie

18 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nediyosunn balkona cıkmayı yasaklıyım ben bizim kine :D burda ne muhabbetler varmış ya ucan kacan :D

img

mozanbig

17 yıl 9 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ