Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Kuduruk yavru kuş

Mrb arkadaşlar sonunda dün bir muhabbet kuşu aldım.Satıcının dediğine göre yavru gagasının bi kısmı siyah bu yavru olmasından kaynaklanıyormuş.Dün akşam eve geldik kuşumla çok sesiz sakindi.Kendini okşatıyordu onu kafeste okşarken o gözlerini kapıyordu.Bugün okuldan geldim o kuş gitmiş sanki yerine kuduruk yaramaz bir kuş gelmiş.Durmadan merdivenini çıkartıyor(tünekler arasına merdiven taktım.).Onunla oynuyor tellere tırmanıyor,altına poster serdim onu didik didik yaptı onu kaldırıp altına giriyor.Ve çok yem yiyor Durmadan uyuyor uyanınca yerinde durmuyo bugün pek ona elleyemedim henüz hiç ısırılmadımda kafese elimi sokabiliyorum fakat elleyemiyorum sanki hiperaktif.Neler yapmalıyım kağıdı yememesi ve daha uslu olması için ve onun nasıl kendime alıştırırım.Ne zaman dışarı salmalıyım?TEŞEKKÜRLER

img

ayca_eco

16 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeni kuşunuz hayırlı olsun... kuşu elinizle tutmaya değil`de gagasının alt tarafına doğru(göğüs kısmını)işaret parmanızla sevmeye çalışın aynı zamanda parmanızın üzerine çıkmasını hafif dürterek teşvik edin.

img

jago01

16 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba.Muhabbetkuşları seven arkadaşım.Muhabbetkuşunuz hayırlı olsun.Kuşunuzu aldığınız yerden büyük bir ihtimalle kapalı bir kutunun içerisinde evinize gelen bir kuş siz ve yeni çevresine başka nasıl bir tutum sergiliyebilirdi.Çünkü bir o kadar kuş içerisinden elle tutularak,kapalı bir kutuya kondu.Arkadaşım 3-4 gün kuşunuzun yeni yerine alışmasını bekleyin.daha sonra kafese yaklaşarak kuşunuzla bir iki gün konuşun,sonra kafes kapısını açın ve elinize(işaret parmağı)konmasını sağlayın,uçabiliyorsa bırakın uçsun,sakın elinizle yakalamayın.kafese kendisi girsin.devamlı onunla konuşun.ilginizi keserseniz küser.Unutmayın hayvanlar hislerinizle ve hisleriyle yaşar.Bana [email protected] dan ulaşabilirsiniz.saygılarımla.

img

mufitceylan

16 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ