Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Irk seçimi konusunda bilgili arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Arkadaşlar, dükkanımızın bahçesinde iki köpeğimiz var: Alman kurdu ve bir de sokak köpeğimiz. Alan korumasına yatkın, hem yabancıları havlayarak yaklaştırmayacak, hem de bir terslik anında hiç bir şeyden korkmayacak köpek cinsleri arasında bir tercih yaparak 3. köpeğimizi almak istiyoruz. Başta alman kurdu akla geliyor ama bekçilikte çok iyi olsalar da koruma konusunda rotweiler ve dogo argentino kadar iyi olmadıklarını düşünüyorum. Çünkü bu 2si daha sert köpekler. Ancak bu iki cins bahçe ortamında bakılmaya ne kadar uygundur? 3 farklı cins erkek köpek birbirleriyle geçinebilirler mi? Zira 2`si bile bazen kavga ediyor. Dişi köpek alsak bu erkek köpekleri korumaya daha yatkın yapar mı? Köpeklerimize ilgi gösteriyoruz. Kangal, akbaş ve doberman iklim ve yaşam koşullarından dolayı düşünmüyorum. Bilgili arkadaşlar, bu koşullarda seçilebilecek en iyi cins ve cinsiyet konusunda bilgilerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.

img

efe12

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ