Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

japon & teleskop ürer mi?

japon ve teleskopum var üremelerini istiyorum. ikisinin yavruları olur mu? ne yapmam gerekir?

img

masto

16 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiç deneme japonların üremeleri çok zordur hatta imkansız sadece profesyoneller üretebilir

img

seninkulunum

16 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENCE DENE BEN İKİ JAPONUMU ÜRETMİŞTİM 50 YAVRUYU CALI ÜRETEBİLMİŞTİM KENDİ HATAM YÜZÜNDEN TAM BİLMİODUM O ZAMAN RAHAT 1000 YAVRU ALABİLİRDİM AMA YUMURTALARI AKVARYUMA BIRAKTIĞI İÇİN ALAMADIM HEBA OLDU SANA ÖNERİM İBR DENE DERİM DENEMEKTEN BİŞE ÇIKMAZ

img

blacksea3452

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk olarak japonlar belli bir boya gelmiş (8-10cm)olacak ve daha sonra dişi ve erkek olarak ayrı akvaryumlarda 1 ay kadar beslenenecekler ve akvaryumun içerisine saçak koyup dişi ve erkek balık atılır 3erkeğe 1di en iyi sonucu verir daha sonra 1 gün kadar geçince sacaklara yumurtalar dökülmüsse balıklar oradan alınır ve yumurta olan akvaryuma metilen mavisi (dezenfektan )yapılır 3-5 gün içinde yumurtalardan japon yavruları çıkar bunlar yumurtayı haşlayıp içinin sarısı bir tülbent yardımıyla sudan geçirilerek az az balıklara verilir 15 -20 gün sonra artemia verilerek yavru yemi yiyecek boya getirilir.çok basit gibi ama çok zor bi iş .

img

mercanakvaryum

15 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar ben ingiliz muhabbet üretmekteyim şu sıralarda akvaryum merakı başladı ve görsel olan japonu tercih ettim ama zaman geçtikçede üretme isteğim oldu ben bu işe yeni başlıcak biri olarak(hiç anlamadığımı göz önünde bulundurun lütfen!) bi kaç sorum olcak mercanakvaryum ; 1)japon balıklarının dişi yada erkek olduklarını davranışlarından mı yoksa bazı vücut özelliklerinden mi anlıyoruz? 2)yumurtalar için saçak dediğiniz şey nedir satılırmı? 3)erişkin japonlar senede ortalama kaç kez ve hangi mevsimde ürer ya da mevsimi falan varmı? 4)artemia dediğiniz şey nedir satılırmı?

img

netto

15 yıl 3 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ