Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

MUHABBET KUŞU ÜRETİCİLERİNE

MERHABA; SAYGI DEĞER MUHABBET KUŞU ÜRETİCİLERİ ÜRETİM YAPARKEN NE DENLİ CEKTİĞİMİZ ZORLUKLAR VE DENEDİĞİMİZ YÖNTEMLER HAKKINDA BURDA PAYLAŞMAK İSTEDİĞİNİZ DENEYİMLERİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM ÖNCELİKLE BEN BAŞLAYALIM BU GÜNE KADAR COĞU ÜRETİCİ DOSTALARIMIZIN DENEMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM BİR DENEYİMİM HAVUC SUYU EVET HAVUC SUYU FAZLA ABARTMADAN 1 HAFTA BOYUNCA KUŞLARA VERMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM birde MUHABBET KUŞU ÜRETEN DOSTALARIMIZ YAVRU FİYATLARI CEKİLEN EZİYET YAPILAN BAKIMA GÖRE NE KADAR OLMALI DİYE BİR ANKET YAPMAK İSTİYORUM LÜTFEN ABARTMAYIN SADECE RAKAM YAZIN SATTIĞINIZ VE GERCEK TEN SATILAMSI GEREKEN RAKAM SATILAN RAKAM = ?? SATILAMSI GEREKEN RAKAM = ?? MSN ADRESİM : [email protected]

arkadaşım bende ankarada üretim yapıyorum ve 17,5 ytl ye ürettiğim yavruları satıyordum.ancak geçen yıl mayıs ayında karışk yemin kilosunu 1400 den alırken 15 ytl ye toptan kuş veriyordum.şu an sadece akdarıyı 2400 den alıyorum. yem fiyatı 2 ye katladı.kuş hala aynı.bu durumda 17,5 ytl den 2 ay boyunca emek verdiğim bir yavruyu satmam söz konusu olamaz.bu durumda mecburen toptan yavru SATMAMA kararı almış bulunmaktayım.ürettiğim yavruları bu tarih itibariyle ankara dışkapı kuş pazarında pazargünleri satışa sunacağım.parekende fiyatı 25 ytl dir.tüm değerli ankaralı kuşseverlere duyurulur.

img

muve

16 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Muve kardeşim sana katılıyorum. Yalnız bir yeri düzeltmek durumundayım Ankarada kurulan kuş pazarı bir kaç senedir İskitlerde Çevik kuvvetin Arka tarafında kuruluyor , burdan bu mesajı okuyan arkadaşlar yanlış yere yani daha önceleri kurulduğu dışkapı bölgesine gitmesinler Arkadaşlar Yukarıda da belirttiğim gibi kuş Pazarı İskitlerde yaklaşık Olarak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün arka tarafında kuruluyor bilgilerinize

img

alikurtul

16 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, Dışkapıda kuş pazarı nerede kuruluyor,gelip kuşlarına bakmak isterim.Saygılar

img

evcilkanarya

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ali kardeşim kusura bakma ..ağız alışkanlığı işte ...alışmışız dışkapı demeye....evet arkadaşlar ağız alışkanlğıyla dışkapı kuş pazarı diyoruz ama..ali kardeşimizinde dediği gibi iskitlerde kuruluyor pazar.

img

muve

16 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Evet arkadaşlar bütün kuş severleri kuş pazarına bekliyoruz. Gayet güzel bir yerde gürültüden uzak bir pazar var. En azından haftada bir kez kuşçuların buluşup sohbet ettiği yer olarak değerlendiriyorum. Herkesi davet ederim. Pazara gelecek arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışırım. En azından tanışmış sohbet etmiş , sıkıntılarımızı paylaşarak , sıkıntılarımızı bir nebze atmış oluruz. Arkadaşlara katılıyorum yem fiyatlarındaki artış biz evde amatör kuş besleyenleri bile yoruyor. Avrupa yemden bahsediyorlar dolar düşüyor yem çıkıyor. Bu arada bizlerin sırtından para kazanıyorlar. Bu konuda (yem temini konusunda) bilgisi olan arkadaşlar yazarsa seviniriz. Hele bazı yerlerde karışık yeme 6-7 YTL Fiyat biçiyorlar tabi kilo hesabı Ucuza yem temin arkadaşlara ricam bunu bizle paylaşsınlar. Bizde dürüst insanlarla alış veriş yapalım. Herkese saygılar

img

alikurtul

16 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar eskişehir`de bu üretim işini yapıyorum ve bu işi büyütme adına kendimize ait yeni yer yaptık işi çiftlik boyutuna taşıma niyetindeyiz. Bence bu muhabbetkuşu üretiminde üreticilerin hepsi ayrı telden çalıyor herkez kendi kafasına göre takılıyor. Artık bu işi birlik olup bir satandarta otutturmak gerekli diye düşünüyorum. Bence bu piyasa şartlarında 1 muhabbetkuşu yavrusunun en 18.00 Ytl olması gerekiyor. Bu rakamın altında kim satıyorsa zarar ediyor demektir madem zarar edeceğiz bu işi niye yapıyoruz. Arkadaşlar ben bu konuda ciddiyim konu hakkında görüşmek isteyenler irtibata geçebilirler hatta internet sitemde üreticilere özel şifreli bir dosyada hazırlayabilirim böylelikle üreticileri bir araya toplayabiliriz yada farklı bir sistemde üreticileri toplayabiliriz. Ben varım bende varım diyen irtibata geçsin. www.evcilci.net [email protected]

img

evcilüretici

16 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

üreticileri toplandığı yer belli güzel kardeşim zaten boyle bir toplanma yerimizi var [email protected] Msn adresim

abi havuc suyu ne yararı olacakki

img

emre_ts

15 yıl 7 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevill kuşlara havuç suyumu veriosun işe yarıorsa bizede nasıl yapıldığıunı ve neyle vereceğimizi anlatırmısın ?

img

poyraz_94

15 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ