Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

yavru serçe

merhaba, yavru bir serçe buldum ve nasıl bakacağım konusunda pek bi fikrim yok. bir süre yanımda kalacağı için dışarı salıp salmamak konusunda kararsızım. biri bana yardım etsin :)

img

gulsahky

15 yıl 11 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili gulsahky isimli arkadaşım serceler doğa hayvanıdır...bu tür kuşlar en güzel doagl hayatta yaşabilirler...eger bakmak isterseniz ona şeker kıyılmış yumurata sebze türü yiyecakler verebilirsin... yalnız o kuşa yapabilecegin en büyük iyilik onu dogaya bırakmaktır...Yanlız seni bu konuda tebrik ediyorum o kuşa hasip çıktıgın için... SAYGILARIMLA... Güven Kuş Cenneti ABDULLAH ARKIN

img

abdullahh

16 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

onune ince yem koyun yemezse sırınganın içine lapa ekmek yapıp yavas yavas agzına besleyin..

img

rozgen

17 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba! Ben de 12 gündür bir serçe yavrusu besliyorum. İrmik,haşlanmış yumurtanın sarısı (sulu kıvamda) ve biraz sütü karıtırıp besledim bir süre. Kendine geldi şimdi herşeyi kendi kendine yiyor. Bir kibritçöpü, damlalık ya da iğnesi çıkarılmış enjektör yardımıyla bu mamayı kuşa verebilirsin. Aman su vermeyi de unutma çok çabuk susuyorlar çünkü... Kolay gelsin.

img

cakirpia

15 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ