Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

EKMEK ZARARLI MI? - 4.sayfa

aRkadaşlar bu sorunun yanıtını bende arıyordum bir kaç arkadaşın yapmış oldugu yorumlar çakışınca bende veterinere sordum cevabı: hiç bir zararının olmadıgı ileride felç gibi şeylerin olması ile alakasının bile olmadıgını söyledi Hoşçakalın artık bu konuda rahat olabilirsiniz ama ıslak vermeyin derim ben :)

img

crano

19 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

Kaybedenlerden

8 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bizim kuşumuzu yavruyken bile ekmekle büyüttük ve her gün olmasa da çoğu zaman ekmek verdik. 14 yaşına kadar sağlıklı yaşadı ve yaşlılıktan öldü. Şaşırdım bu ekmeğin felç etmesi olayına.

img

Asli0801

6 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar benim 1.5yaşlnda ekmeöi çok seviyor özellikle kepek ekmeöi arada bir veriyorum değişiklik olsun yavruları oldu iyi beslensin diye yulaf aldım ama hiç yemiyo neden acaba

img

mana

6 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar benim 1.5yaşlnda ekmeöi çok seviyor özellikle kepek ekmeöi arada bir veriyorum değişiklik olsun yavruları oldu iyi beslensin diye yulaf aldım ama hiç yemiyo neden acaba

img

mana

ÖZEL MESAJ

img

mana

ÖZEL MESAJ

img

mana

ÖZEL MESAJ

Benim kuşum kusuyor ve kustuğu zaman 5-6 tane yem birden çıkarıyor ve kafesinin 6'da 1'i kusmuk oldu ne yapmam gerekiyor.

blue1 yazdı :

Sevgili arkadaşlar.. Öncelikle şunu hemen belirtmek istiyorum ki; burada elbette ki hepimiz, ya bilgi ve deneyimlerimizi yazıyoruz  ya a gerçekten bu konuda bilgi ve deneyim sahibi kişilerin de (veteriner ve profesyonel üreticiler) fikirlerini alarak yazıyoruz. Yani burada izlere verdiğimiz ya da vermeye çalıştığımız bilgiler, asla ve asla kuşlarınıza ve kuşlarımıza zarar verecek bilgiler değildir !!! Fakat ortada da şöyle bir gerçek var ki, hergün yazılan şeyler birbiryle çelişkili olabiliyor. Mesela Crano arkadaşımız; danıştığı veterinerden, ekmek yedirmenin hiç bir zararının olmadığını ve ileride de felç gibi şeylerin olmasının bile olamacağını öğrenmiş ve bu konuyu burada bizlerle paylaşmış. Ben ve birçok arkadaşım da, bu konuda aynı şekilde düşünüyoruz. Ama ben; hem kendi bilgi ve deneyimlerimden, hem de bu konuda gerçekten üstün bilgi sahibi (ve sadece bir tane değil) veteriner ve üreticilerden edindiğim bilgilerden yola çıkarak yazıyorum bu konudaki yorumlarımı.. Yani ekmeğin "yağlanma ve kilodan" başka bir probleme yol açmayacağını.. elmas arkadaşımız da; danıştığı veterinerin gagada birikip gaga felcine neden olacağını üstelik hiçbir yararının da olmadığını söylediğini bizlerle paylaşmış. Sadece bu konuda değil, daha başka konularda da fikir ayrılıkları yaşıyoruz. Vitaminler, ishal kesiciler vb.. Ve gerek, aramıza yeni katılan, gerekse bu konularda ne yapması gerektiğini bilmeyen arkadaşlarımız da, doğal olarak endişeye kapılıyorlar ve "acaba hangisi doğru, şu arkadaşın dediğini mi uygulasak ya da diğer arkadaşın dediği mi doğru, onu mu uygulasak" diyorlar.. Elbette ki, kendi adıma konuşmam gerekirse; daha önce de belirttiğim gibi, ben hiçbir zaman uygulamadığım ve doğruluğundan %100 emin olmadığım konular hakkında asla yazmıyorum! Çünkü yazdığım şeyler uygulanır ve sonuç hüsranla noktalanır ise, ben vicdan azabı çekerim.. Nasıl ki, kendi miniğimin tüyüne zarar gelmesini istemiyorsam, sizlerin de miniklerinizin başına bişey gelmesini asla ve asla istemem! Bu yüzden, aklınıza yatmayan, içinize sinmeyen konular varsa, siz de iyice araştırıp farklı veteriner ve üreticilere danışıp, içinize gerçekten sinince uygulayın bazı tedavi yöntemlerini.. Fakat elbette ki burada da, bazı konularda hem fikir olmaya gayret edelim. Duyduğumuz her yeni bilgiyi birbirimizle paylaşalım ki, paylaşımlarımız ve uygulayacağımız tedavi ve beslenme yöntemleri, en sağlıklı ve en güvenilir şekilde olsun..

Hepinize, minik meleklerinizle birlikte sevgi ve sağlık dolu günler diliyorum..

img

Muhittin1

5 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kuş bayılıyor ekmeğe vermedimmi çığırıyor yıkıyor ortalığı bayat yemiyor yumuşak oldumu lüp lüp indiriyor mideye ama tombullaştı ekmek yiyeli başkada bir zararını görmedim şimdiye kadar 

img

ephisteme

5 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ