Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yeni Yavru kurt hiç yemiyor..ne yaparım?

merhaba ilk defa kopek sahibi oluyorum,yeni ankaradan 12 saat yol ile gelen köpeğim depresif ve hiç yemek yemiyor sütü bile içmiyor..ölmesinden korkuyorum,sevgi de gösteriyoruz ama bi turlu yemek oynamak istemiyor,depresyonda gibi bir hali var sadece kıyma yemeye başladı biara..aldıgımız köpek mamalarına dokunmuyor kıyma zararlı olmasın köpek 55 gunluk..öneriniz var mı acaba?ilk planda neler yapmalıyız yeni yawru için dikkat edilmedi gerekenler nelerdir?köpeğim alman kurdudur. teşekkurler

img

asistdr

16 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ne cins olursa olsun farketmez,yavru kopeklere kemik gelisimi icin bol kalsiyum iceren peynir, yogurt verin bol bol.. ayrica kuru mamalarin icerisinde tahmin edemeyeceginiz kadar kotu seyler var,bu konu hakkinda çok uzun zamanimi ayirarak çok uzun ve güzel bir yazı vardı,onu okumuştum,siz de mutlaka okuyun bu yaziyi: http://www.havhav.com/forum/viewtopic.php?t=21106 Bu yazidaki kara listede yer almayan ve iceriginde,bu yazidaki hicbir kotu madde bulunmayan dunyada yalnizca 2 tane mama biliyorum(uzun arastirmalar sonucu ve bu yaziyi hazirlayan arkadasimin da yardimi ile buldum bu markalari) birtanesi Wellnes diye bir marka. Diğeri ise Eagle Pack adli marka. Wellness i ben ne yazıkki Turkiye`de bulamadim ama Eagle Pack Turkiye`ye getirtiliyor.Bulmaniz biraz zor olabilir ama iceriginde yukaridaki yazida yer alan o igrenc maddeler olmadigi icin uzun aramalara deger.. bu arada sizin kopeginizin cinsi buyuk oldugundan large/giant breed puppy mamasi ile beslemelisiniz yavrunuzu(yani eagle pack holistic large&giant breed mama ile besleyin) Bu arada yogurt,sutten kesilen bir kopek yavrusunun kati besinleri sindirmesine yardimci olur,o yuzden kuru mamanin yanisira bol bol yogurt. sabah kahvaltisinda peynir ve ekmek(bugday ekmegi daha besleyici olur) ogle yemeginde yogurt verin. aksamda kuru mama verin. hatta aksam,birazda etli ve pirincli bir mama da hazirlayin ona cunku sadece kuru mama ile beslemek dogru degilmis, kiyma,pirinc,kabak,havuc,bunlari kaynatin ve verin. arada yogurt corbasi falan da verin icine ekmek dograyip cok seviyorlar. birde sogan,domates,mantar..bunlari vermeyin kopege.. birde dogal sekeri bulunan meyveleri vermeyin. cikolata ise en zararli seylerden biri.tamamen zehir kopek icin. mantar da zehir,yukarida diger saydigim sogan da zehir sarmisak ta zararli diye biliyorum.. bunun disinda yesil,kirmizi mercimek corbasina ekmek dograyarak verebilirsiniz.. kabak,havuc,pirinc zararli degil,verebilirsiniz. tavuk eti,yaz sicaklarinda egzamaya neden olabiliyor.vermenizi onermem.

img

datvi

15 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ