Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Aybars ve Aybala ile tatilde yirmialtı gün :)

Arkadaşlar büyük tatil başladı, 9.5 cm cm kabuk boyuna ulaşan tosbiklerimizi bu yaz bırakmaya kıyamadık ve aldık yanımıza. Molalarda bir miktar suyun içinde deli gibi yüzdüler, hareket halinde ise bez parçalarının altına saklandılar. 1050 km`lik ilk uzun mesafe yolumuz cumartesi günü bitti herhangi bir sorun olmadı eve gelir gelmez 50 litrelik plastik akvaryumlarına su doldurduk ve başladılar yüzmeye, filtre ve ısıtıcıları da var tabii ki. İlk yemek saatinde hiç itiraz etmeden yemlerini yediler, bir kaç saat sonra da başladılar kavga etmeye (el titretme olayı ) Kendi bahçemizden fesleğen koparıp verdik çok sevdiler, ne de olsa organik :)) selamlar

img

deryailesezer

16 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sağlıcakla gidin sağlıcakla dönün.
Balıkesirden 1050 km mesafe neresi oluyor. Hatay filanmı ?
Tabi siz ebeveynler gibi onların kokusuna alışkınsınız , arabada başka biri daha olsaydı dar ederdi size o 1050 yi
Kaplumbağa günlüklerini merakla bekliyoruz.

img

frozen

18 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aynen, ben de merakla bekliyorum tatil notlarınızı :) Aman onların sağlıkları, sizin de keyfiniz yerinde olsun da..:) Tatilinizin çok iyi geçmesini diliyorum :)

img

pinar1112

17 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar teşekkürler, biz işimiz gereği Malatya`da yaşıyoruz, tatil için önce Aydın`a sonra da Balıkesir`e gideceğiz, şimdi İzmir Ödemişteyiz, yolculuk gayet iyi geçiyor. Selamlar

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar alın size memleketten tosbağa hikayesi; Boyu dalındaki fasulyelere yetişmeyen kara kaplumbağası önce fasulyenin dallarını gövdesiyle eziyor ve yere yatırıyor, sonra da taze fasulyeleri afiyetle yiyor. Bu duruma annemin yorumu ise daha hoş; " Boyunun erdiğini ye ya mübarek hayvan" Bahçemizde fasulyelerde ve salatalıklarda bolca kapluş çenesi izi vardı kara tosbiği besleyenlere duyurulur :)))

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Sezer söyle o kaplumbağaya fasulye tanesi ve ağır protein yasak. Bak kabuk deformasyonu olursa " Amanın piramitleşme oldum ne olur yardım" diye bana gelmesin ha..
Diğer yandan da o akıllı kaplumbağayı bu becerikliliğinden dolayı içimden tebrik ediyorum.. Benim kuduruk pikoya ile spike a bu mesajı göstermeli...Analar neler doğuruyor..

img

frozen

ÖZEL MESAJ

Dostum o akıllı kaplumbağayı babam bir kaç kilometre uzağa götürmüştü galiba geri gelmiş :)) Hatta bununla ilgili babamın bir arkadaşı bir anısını anlattı, bahçeye dadanan kaplumbağadan bıkıyorlar ve yaklaşık 5 km uzağa götürüyorlar bir hafta sonra yine bir kaplumbağa dadanıyor, bir de efsane var aynı kaplumbağa gelir diye, üzerine küçük bir işaret koyup tekrar tayinini çıkarıyorlar 5 km uzağa, bir hafta sonra bizimki yine bahçede :)) böyle bir hafıza ve azim olabilir mi?

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar büyük yaz tatili bitti, Aybars ve Aybala bizimle birlikte yaklaşık 3500 km yol teptiler. Molalarda insanların garip bakışları arasında biz yemek yerken leğenlerinde yüzdüler. Bir geceden fazla kalacağımız yerlerde aşağıda fotoğrafı bulunan 50 litrelik kondularına yerleştiler. Henüz çocuğumuz olmadığı için bizim için pek sorun olmadı doğrusu. Aybars ve Aybala da gayet iyi, eve gelir gelmez 200 litrelik villalarının keyfini sürmeye başladılar. Malatya da hava sıcaklığı 35 derece civarı lamba yanmasa bile kuru bölgeden inmiyorlar :))

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

YOLCULUK HALİ

BU KONDU KÜÇÜK PAYLAŞAMIYORLAR :)

BAHÇEDE GÜNEŞ KEYFİ YAPARKEN.

AYBALA : AYBARS KIPIDAMASANA YAHU BEN ÇIKAYIM SÖZ SENİDE YANIMA ALACAM...

EN SONUNDA  BALKONDAN ATLAMAKTAN VAZGEÇTİLER :)

img

deryailesezer

ÖZEL MESAJ

Sezer , vallahi süper çok şirinler ..
Bunlardan hangisi Phileas Foogg , hangisi Paspartu (passepartout). 26 günde devri alem yapmış bu keratalar. Fotoğraflar gerçekten süper. Kaplumbağalar da çok sağlıklı gözüküyor (maaşallah). Demek ki neymiş bazı şeyler eğer istenirse ve ihtimam gösterilirse yapılabilirmiş.
Hoş geldiniz ( hoşdöndünüz) vede geçmiş olsun. 

img

frozen

ÖZEL MESAJ