Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Kapalı terrarium(teraryum) olurmu??

Herkese merhaba..sitenize yeni üye oldum..çok yakında iguana alıcam..sorum şu ki 7 tarafı tahtayla kapalı sadece 1yüzü cam olan dikdörtgen prizma şeklinde bi teraryum yaptım.. tabi doğal olarak içine fazla ışık girmiyor sadece cam olan yüzden ışık girdiği için bayağı karanlık kaldı.. aydınlatma için ne kullanmalıyım..?? birkaç seçenek düşündüm: bu uv lambalarından alıp koysam devamlı açık durmasının hayvana bi zararı olurmu.. eğer zararı olacaksa normal bi aydınlatma ışığı koyarımm o devamlı açık durur uv lambasını da gerektiğinde açarım diye düşünüyorum..(tabi bu normal lambanında hayvana zararı olurmu onuda bimiyorum) bu konuda beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum..şimdiden çok teşekür ederim...

img

roudone

15 yıl 9 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

uvyi günde 3 saat açman yeterli ama aydınlatmak istiosan bir veterinere danışıp floresan alabilirsin...

img

rexraptor

15 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Uv lambanın devamlı açık kalması gerekmez. Arkadaşında dediği gibi günde 3 4 saatlik bir zaman dilimi yeterli olacaktır. Onun dışında genel aydınlatma için bir florasan ve aynı zamanda ısı kaynağıda olması için bir halojen lamba kullanabilirsin.

img

muratsucu

15 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ