Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

yardım ederseniz çok sevinirim :)

arkadaşlar ben yeni üye oldum.evimizde bir köpeğimiz var ama ben bir de iguana edinmek stiyorum. ailem ikisi aynı evde olmaz diyo. köpeğimin iguya zarar vermeyeceğinden eminim ama igu köpüşüme zarar verir mi acaba?

img

melysa

15 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

igunun kafesini baya yukarı asıp, kapıyı sürekli kapalı tutucam. zaten köpeğim hiç havlamıyo kedi gibi...sanırım sorun çıkmaz. benim bi sorum daha var, altı çekmeceli büyük bi kafes yaptıcıcam, igunun kolay tırmanabilmesi için telleri yatay şekilde olucak ama dikey çubukların ne aralıklarla yerleştirileceğini düşünüp duryorum, bi türlü karar veremedim. bu aralıkların bi önemi var mı, yani rahat tırmanabilmesi için?

img

melysa

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bi fikri olan yok mu acaba? bikaç ay sonra (yani ailemi ikna ettikten ve terraryumu kurdauktan ) iguanam gelicek ve bendaha kafes bile yaptırmadım.......

img

melysa

ÖZEL MESAJ

Merhaba, dikey çubukların o kadar önemli olduğunu sanmıyorum. Sanırım yaklaşık 2 cm kadar yeterli olabilir. Asıl önemli olan yaptıracağın kafesin boyutudur. Büyüdüğü zaman rahat edebilmesi için. Kafesin eni de önemli ama yüksek bir kafes olsa daha rahat edebilir. Yukarı doğru uzanan dallarla dekore edersin. Bol bol tırmanır. Sen yine de forumları araştırmaya devam etmelisin. Bu işin ustası bir çok kişi var bu forumda. Sana kolay gelsin.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

melysa bnce köpeğin iguya zarar verebilir ama ysfrmzye katılıyorum allah kolaylık versin.

img

rexraptor

15 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ