Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

hasta yavru kedi...!

Şu geçirdiğim iki günü aşağıdaki satırlardan okuyabilirsiniz: 1. GÜN *Eğer detayları geçip sadedi okumak istiyorsanız, **`a gidiniz. Bugün Bakırköy, İncirli`de arkadaşla yeniden düzenlenmekte olan bir parkın yakınından geçerken boylu boyunca uzanan bir yavru kedi gördüm. Başta bir tarafları sakat hareket edemiyor sandım, ama gayet hareket ediyordu hayvan; biraz sersemlemişti sanırım hayvancağız. Önündeki kutuya biraz su konulmuş olmasına rağmen hayvan bunu bile içmekten aciz durumdaydı. Kıvranıyordu resmen. Ne yapacağız, ne edeceğiz derken hayvanı bir süreliğine orada bırakıp en yakın veterinere gittik. Veteriner bize doğruca hayvanı Boyner`in aşağısındaki hayvan barınağına götürmemizi söyledi. Hayvanı zar zor, boş bir çimento torbasına koyup söylenilen yere gittik. Akşamüzeriydi. Oraya vardığımızda, oradaki görevli hayvanı alamayacağını söyledi. Çünkü o saatte herhangi bir doktor yokmuş hayvana müdahale edebilecek. Yarın gelebileceğimizi söyledi. Hayvanı da kabul etmedi. Sonra bizi Yedikule`deki hayvan barınağına yönlendirdi. Orada 24 saat doktor varmış. "Oraya gidin, sevap işleyin bari!" dedi. Hayvanı alıp bir taksiye atlamak suretiyle, tarif edilen yere gittik. Tabii bir sürü zorluk çektik orayı bulurken, geçiyorum oraları. Hayvan barınağının önüne vardığımızda, bir köpek sürüsüyle karşılaştık. Kedinin kokusunu alır almaz, havlamaya başlamaz mı bunlar. Kedi arkadaştaydı, o yavaş yavaş uzaklaştı. Ben içeriye seslenmeye başladım. Bir yandan da köpekler havlıyorlar. Neyse birisi çıktı, tellerin arasından konuşmaya başladık. Orada kimsenin olmadığını, olsa bile kediyi kabul edemeyeceklerini söyledi bize. Çünkü oradaki köpekler onu `parçalarmış`. O da bir barınağa yönlendirdi. Artık canıma tak etti ve hayvanı alıp yakındaki bir veterinere gittim. **Doktorun dediğine göre kedi darbe almış ve travma geçirmekteymiş. Hemen iki tane iğne yaptı ve onu yatıştırdı. Yarın tekrar getirmemi söyledi. Şimdi elimde bu yaralı/hasta yavru kedi var ve ortada kalakalmış durumdayım. Açık konuşacağım. Öğrenciyim ve bu hayvanın masraflarını karşılayacak durumda değilim. İğne paralarını bir şekilde ödedim, ama sonrasından emin değilim. Bakacak yerim de yok. Ne yapmalıyım? Ne yapmamı önerirsiniz? Ayrıca bu durumla karşılaşan kişilere ne yapmasını öneriyorsunuz en başındna itibaren? Bana sıfır-beşyüz-otuzbeş-dörtyüz-onbeş-doksaniki-yirmisekiz numarasından ulaşabilirsiniz de. Beklemedeyim... e-posta: sirrikadem / gmail / com ---------------------------------------------- 2. GÜN Şimdi elim kolum bağlı, ne yapacağını bilmeden duruyorum. Hayvanı beslemeye çalışıyorum, ama hayvan öylesine korkmuş ki kimseyi yaklaştırmıyor yanına. Bir arkadaşım şırınga yardımıyla beslemeyi önerdi, onu da beceremiyorum. Elimi uzattığım an kedi tıslıyor ve patilerinden tırnaklarını çıkarıyor. Ben bu hayvanı nasıl besleyeceğim bilmiyorum. Tutamıyorum da. O benden korkuyor, ben ondan korkuyorum. Aldığıma pişman değilim, ama bir yükümlülüğün altına girip hiçbir şey yapamamak içimi parçalıyor. Lütfen, bir öneride bulunun bana... not: kedi yemek ve suyun farkına varabilecek durumda değil. ya çok ufak ya da hastalığının etkisinde olduğu için hiçbir şeyin farkına varamıyor, emin değilim. illa ağızdan yedirmek gerek yani. of! ------------------------- bugün bahçelievler`deki neredeyse tüm veterinerleri dolaştım. bir tane açık bulabildim, onda da bir stajyer vardı ve bana yardımcı olamadı. daha sonra bakırköy`e gidip veteriner aramaya başladım. orada hem hayvan pansiyonluğu, hem de veterinerlik yapan bir yere gittim. üstünkörü hayvana bakıp, "bu zehirlenmiş, yapacak bir şey yok. bir yere bırakın." dedi! dünkü veteriner de üstünkörü bakıp başka bir teşhis koymuştu! şu iki gündür hakikaten yaşamı sorgular oldum. yanıbaşımda ölmek üzere olan bir kedi var ve ben hiçbir şey yapamıyorum. bu kadar aciz bir tür müyüz? nedense kendini tek sorumlu hisseden kişi de benim. evet, ne olursa olsun, yaşam devam ediyor değil mi sayın seyirciler? not: bu yazdıklarım normalde başka bir siteye yazılmıştı, buraya kopyala-yapıştır yaptım...

img

sirrikadem

15 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ