Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

çok yeniyim yardıma ihtiyacım var

selam arkadaşlar ben nevşehirden yazıyorum akvaryum konusunda yeniyim ve 100 lt bi akvaryumum var ve yani çiklitler aldım ilk önce çeşitli olsun istedim ama burda bazı msj ları okuyunca anladıgım kadarıyla karışık balık beslemek iyi degil ben şuan da beyaz sarı pranses ,aysmen,mücevher.ve yunuslarım var boyları 4-5 cm civarı bu balıkların bir arada yaşamaları mümkün mü??? ve su sıcaklıkları kaç derece olmalıdır???ve balıkların erkek mi dişimi olduklarını nasıl anlarım

img

kamak

15 yıl 6 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm kardeş bence o akvaryuma çok balık koymşsun iljk başta yunusları al.Çünkü o balıklara 100 lt az.Sana tavsiyem tek tür besle.Balıklarının mutlu olmasını istiyorsan

img

smarty17

15 yıl 7 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşın dediği gibi balık sayısı çok fazla.

img

ykaya

17 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

-bence siz o balıkları verin yerine 1e 3d sarı prenses kolonisi kurun hem yavru alırsınız keyifli olur şuan için konuşmak gerekirse balıklarınız yavru ve gelişme aşamasındalar belki sayı olarak fazla değilse problem çıkmıyomuş gibi gözükebilir ama balıklarınız tür olarak fazla ve bana göre gelişimlerini olumsuz etkiler bu. -sıcaklık sormuşsunuz bence 26 c`de sabit tutun -cinsiyet konusuna gelirsek anüs-vent en garantili yöntemdir balığı tutun altındaki iki noktaya bakın biri beyaz biri kahverengidir noktalar aynı büyüklükte ise o balık erkektir kahverengi olan nokta büyük ise o balık dişidir

img

slcozyk

15 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

teno

14 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

teno

14 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ