Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

dalmaçyalım konusunda bilgiye ihtiyacım ,lütfen yardımcı olun

sevgili arkadaşlar beni iki buçuk aylık bir dalmaçyalı (erkek ) köpeğim var.dalmaçyalı köpekler hakkında bilgisi olanların bana yardım etmelerini rüca ediyorum . ***ilk başta sormak istediğim soru hiperaktifliğini,enerjisini nasıl harcamalayım.(oyun oynayar mı ,yoksa egzersizlemi;okuduğuma göre fazla oyun oynamak şımarmasını ve üstünlük kurmasına neden oluyormuş,aşıları tam olmadığı içinde dışarı çıkartamıyorum ,egzersizler evde olur mu?) ***eğitim köpek ırklarına göre farklılaşıyormuş ,nasıl bir eğitim vermeliyim?(nasıl bir ceza yöntemi kulllanmalıyım) **kaşınan dişleri için nasıl oyuncaklar almalıyım ? bana bu konuda bilgili olup bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim (bilginize acil ihtiyacım var!!)

img

damla_tako

15 yıl 8 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam. 9 yaşında dişi dalmaçyalım var. evet dalmaçyalılar çok oyuncudur. hergün koşmasını ve yürümesini sağlamalısın. taramasını şimdiden alıştırmalısınki ileride istemiyolar. yılda 2 kez aşırı tüy döküyolar. ama sürekli tararsan bunu azaltabilirsin. ve gerekmedikçe yıkama ozaman tüy dökmesi artar. ama yinede oyunu koşmayı ve yürümeyi ihmal etme.

img

nekrogzd

15 yıl 8 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok saol gerçekten insan köpek alana kadar acemi olduğunu fark etmiyor ,bide dalmaçyalı olunca fazla olmassa bir şey daha sorabilirmiyim ;bebekkken ısırmalarını nasıl önledin acaba ,çünkü ceza verdikçe dahada hırçınlaşıyor

img

damla_tako

ÖZEL MESAJ

ıkıbuçuk aylık hangı cins olursa olsun egzersız vermezsın 6 aylıktan sonra almaya baslarlar ısırması normal sen en ıyı oyuncak veya pres kemıkler var veterınerlerde onlardan alabılırsın

img

totu

19 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok saol ya

img

damla_tako

ÖZEL MESAJ