Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Tavşan Adası felaketi!!! yardım edin

Arkadaşlar, Demin televizyonda izlediğim haber kanımı dondurdu, bekleyemedim size aktarmak için. Habere göre suni şekillerde oluşan(yine bilinçsiz vatandaşlarca adaya bırakılan 1çift tavşanın üreyerek 500 ü bulması) Haliç`teki Tavşan Adası bir ölüm adasına dönüşmüş. Adadaki zavallı tavşanlar yiyecek bulamamaktan ölüyorlar. Sayıları bir ara 2000 e çık mış ama açlık ve soğuktan 500 civarına düşmüş. Sefil hale gelen hayvanlar bir tane havuç için birbirlerinin kovalıyorlar. Çorak adada üşümemek için birbirlerine sokulup ısınıyorlar. Soğuk ve açlık sonucunda da hastalıklar meydana çıkmış. Tavşanların suratları yara bere dolu. Kedilere olan düşkünlüğümüz yanı sıra diğer hayvanlara da yardım etmeliyiz bence. Nasıl birşey yapabiliriz? Dilekçe vermeli protesto mu etmeliyiz? Önerilerimizi paylaşalım zavallı hayvanları kurtaralım. gizemapak

img

lastik

15 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eğer yeterince gönüllü bulabilirsek 3-4 grup oluşturup düzenli aralıklarla adaya gidip onları besleyebiliriz. güzel yuvalar da yaparız. ama daha fazla ürememeleri için de bir yol bulmak gerek.

img

inexcusable

15 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardım!

img

lastik

15 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardım edecek kimse yok mu?

img

lastik