Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Yavru alma konusunda yardımmm ...

Arkadaşlar bu hobiye yeni başladım ve akvaryumumu kurdum birmiktarda ciklet balığım var. Benim sorum şunlar olucak ; *** Balıklarımın boyu ortalama 2.5 - 3 cm arasında değişiyor. Ciklet balıkları ne kadar büyüyünce yavrular ve bugünden itibaren yavru almamız için gereken süre ortalama nekadardır ? *** Ciklet balıklarının yavrulamaları konusunda net ir bilgi almak istiyorum. Yani tahmin ettiğim kadarıyla önce yumurtluyorlar ve bi süre böle kalıyo ( balıkların yumurtadan çıkma süresi nedir? ) Balıklar yumurtadan çıkıncada dişi balık sanırım onları ağzında büyütüyo ve bu süre nekadardır? Balıkları ağzına aldıktan kaç gün sonra müdale edip yavru balıkların dışarı çıkmasını sağlamamız gerekiyor ? *** Yavruları aldıktan sonra sanırım diğer balıklarla aynı akvaryumda tutmamamız gerekiyor. Aynı akvaryumda yavrular için bi yavruluk alsak olurmu? yoksa ayrı bi akvaryum yapıp ısıtıcısı hava motoru vs. tek tek kurmamız gerekiyormu ? Yardımcı olursanız sevinirim... Yardım eden arkadaşlara tek tek teşekkürlerimi iletiyorum...

img

turkuaz_333

15 yıl 7 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ